Nová knižná akcia so zľavou až do 80%

Trestné právo hmotné

Osobitná časť


🍌 Dodanie môže trvať viac ako dva týždne
30,00€
Zľava 11%
26,80€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Autorský kolektív predkladá vysokoškolskú učebnicu „Trestné právo hmotné. Osobitná časť. 2. aktualizované a prepracované vydanie.“. Obsahové členenie učebnice vychádza zo systematiky osobitnej časti Trestného zákona. Predmetom spracovania je analýza obligatórnych znakov skutkových podstát trestných činov a výklad pojmov v nich obsiahnutých. Pri interpretácií ustanovení osobitnej časti Trestného zákona boli použité stanoviská k zjednocovaniu výkladu Trestného zákona a súdne rozhodnutia publikované v Zbierka stanovísk Najvyššieho súdu a rozhodnutí súdov Slovenskej republiky, ktoré riešia súčasné aplikačné problémy, ale aj staršia, avšak stále aktuálna judikatúra.

V 2. aktualizovanom a prepracovanom vydaní vysokoškolskej učebnice Trestné právo hmotné - Osobitná časť autorský kolektív reaguje najmä na početné legislatívne zmeny v Trestnom zákone ako aj v mimotrestných predpisoch, ktoré nastali po jej 1. vydaní.

Učebnica je určená predovšetkým študentom právnických fakúlt na Slovensku, avšak môže zaujať aj širší okruh záujemcov o trestné právo a môže poslúžiť aj právnej praxi.


Recenzie a kritiky

Rok vydania: 2018 ISBN: 9788081730573 Rozmer: 148×210 mm Počet strán: 448 Väzba: pevná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách