🎄 Najrýchlejšie vianočné darčeky + SÚŤAŽ 🎄

Trestné právo procesné


🌴 Posledný kus na sklade, posielame ihneď.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
8,50€
Zľava 10%
7,65€

🎁 Nakúp a vyhraj 15 x 50€ na ďalšie darčeky. Bližšie informácie a pravidlá súťaže TU

Preložená vysokoškolská učebnica je venovaná problematike trestného práva procesného, ktorú autori v rovnakom zložení spracovali v roku 2006, bezprostredne po účinnosti nového rekodifikovaného Tr. por. - zák. č. 301/2005 Z.z. Obdobie, ktoré uplynulo od účinnosti tejto právnej normy nepochybne prispelo k potvrdeniu či ustáleniu názorov na niektoré nové inštitúty a súčasne si vyžiadalo potrebu reagovať na početné novelizácie tohto zákona.

Štruktúra predloženej publikácie, členenie do jednotlivých kapitol, v podstate korešponduje s úpravou jednotlivých inštitútov obsiahnutých v Tr. poriadku, a to od úpravy základných pojmov, prameňov, zásad trestného konania, cez postavenie jednotlivých subjektov trestného konania, procesné úkony, inštitúty zaisťovacej povahy a dôkaznej povahy, jednotlivé štádia trestného konania až po úpravu právneho styku s cudzinou, resp. trov trestného konania. Ako už bolo uvedené, autori reagujú na pomerne časté a v mnohých prípadoch aj výrazné zmeny úpravy rekodofikovaného Tr. poriadku, vrátane súvisiacich právnych predpisov, prezentujú svoje názory i názory mnohých iných odborníkov na spracovanú problematiku a tieto konfrontujú s poznatkami z praxe, vrátane uvádzania aktuálnej iudikatúry.

Ambíciou autorov tak bolo a naďalej zostáva, ponúknuť predovšetkým študentom právnických fakúlt základnú učebnú pomôcku pre štúdium trestného práva procesného.


Rok vydania: 2012 ISBN: 9788070979655 Rozmer: 170×240 mm Počet strán: 300 Väzba: brožovaná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách