Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Teoretické aspekty obchodného registra - Jana Slivka Bedlovičová

Teoretické aspekty obchodného registra

Minulosť a súčasnosť


🍌 Odosielame o 3 dni.
12,69€
Zľava 5%
12,06€

Predpokladom správneho porozumenia problematiky obchodného registra je poznanie historických súvislostí, ako aj jednotlivých zmien, ktoré boli realizované počas jeho vývoja.

Monografia mapuje historický vývoj od čias jeho predchodcu – cechových zoznamov, cez pokrokový obchodný register z roku 1875 a diskontinuitu v období socializmu až po návrat k „základným kameňom“ obchodného registra na začiatku 90. rokov 20. storočia.

Publikácia na toto obdobie nadväzuje analýzou právneho stavu de lege lata v podmienkach Slovenskej republiky, a to hmotnoprávnej, procesnoprávnej a organizačnej stránky obchodného registra. Túto právnu úpravu poznačil vo veľkej miere aj vplyv práva Európskej únie, a to najmä v oblasti publicity. Monografia sa preto zaoberá právnou úpravou publicity na európskej úrovni a zároveň upriamuje pozornosť aj na relatívnu novinku ? prepojenie centrálnych registrov, obchodných registrov a registrov spoločností v Európskej únii.

Aj napriek tomu, že právo Európskej únie v rámci právnej úpravy obchodných registrov stanovuje minimálne štandardy, národné obchodné registre si stále zachovávajú svoju vlastnú identitu, na ktorú sa autorka snažila poukázať na príklade niektorých vybraných štátov.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: 145×205 mm ISBN: 9788075023605 Počet strán: 144 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách