Máj, nové knižné zľavy až do 80% maj!

Repetitórium zo správneho práva hmotného s praktickými prípadmi

Učebné texty fakulty práva


🍌 Odosielame o 9 dní.
12,10€
Zľava 10%
10,89€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Predkladané učebné texty sú určené najmä študentom právnických fakúlt. Ich cieľom je zrozumiteľnou formou oboznámiť študentov právnických fakúlt nielen so základnými poznatkami z vedného odboru správneho práva hmotného – všeobecnej časti, ale aj s problémami spojenými s ich uplatňovaním v aplikačnej praxi. Pri formulovaní základných poznatkov verejnej správy autor vychádzal z najnovších výsledkov súčasnej našej, ako aj zahraničnej teórie a aktuálnej judikatúry. V ôsmich kapitolách a na viacerých praktických prípadoch sa pokúsil priblížiť základy fungovania verejnej správy a postavenia správneho práva vo verejnej správe v slovenskom, ako aj európskom práve.

Učebné texty majú snahu v skrátenej verzii objasňovať inštitúty ako sústava orgánov verejnej správy, fungovanie územnej samosprávy, metódy a formy činnosti verejnej správy, administratívnoprávna zodpovednosť, ako aj zodpovednosť za samotný výkon verejnej správy. Pre lepšiu ilustráciu sú obsahom publikácie konkrétne prípady s kontrolnými otázkami.

Učebné texty sú primárne určené na bakalárske štúdium, no predpokladá sa, že čitateľ už má základné vedomosti z danej problematiky, pretože predkladané učebné texty sa venujú len vybraným inštitútom vo verejnej správe a len dopĺňajú základné vedomosti.

Recenzie a kritiky

Rok vydania: 2019 ISBN: 9788057100539 Rozmer: 212×299 mm Počet strán: 80 Väzba: brožovaná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách