Nakúp do konca decembra a vyhraj zájazd na Bali!

Kniha Medzinárodné financie - Anežka Jankovská,

Medzinárodné financie


🍌 Odosielame o 5 dní.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
(len Osobný odber a Kuriér)
18,59€
Zľava 7%
17,29€

"Pokúsiť sa presiahnuť úroveň jednotlivých štátov, pozorovať priebeh zložitých finančných javov a procesov, vedieť sa v nich orientovať a využívať vo svoj prospech, ako aj v prospech rozvoja jednotlivých štátov i celej svetovej ekonomiky, je úchvatný pocit".

Zmeny v súčasnej svetovej ekonomike sa bytostne týkajú aj SR. Po jej vstupe do Medzinárodného menového fondu a ďalších medzinárodných finančných inštitúcií, po zavedení konvertibility slovenskej koruny a formovaní devízového trhu, po určitej liberalizácii vonkajších ekonomických vzťahov a presadzovaní integračných snáh vedúcich do EÚ je osobitne naliehavé oboznámiť sa, najmä však uplatňovať poznatky z oblasti medzinárodných financií na zabezpečenie efektívnosti a zníženie rizika vlastného konania.

Na knižný trh sa dostáva druhé, rozšírené a prepracované vydanie na Slovensku vskutku ojedinelej publikácie venovanej ucelenému pohľadu na rozhodujúce javy, procesy a smery ďalšieho rozvoja medzinárodných financií. Zložitá problematika kladie vysoké nároky na každého, kto s ňu prichádza do styku. Čitateľ preto ocení prehľadnosť spracovania, hĺbku hodnotenia vplyvu jednotlivých faktorov, použité vzorce umožňujúce overiť si výhodnosť variantných riešení i konkrétne príklady. S uznaním privíta objektívny, vecný prístup k spracovaniu problematiky a analýzu všetkých stránok rozoberaných tém, ako aj vysvetlenie moderných metód či produktov používaných v zahraničí, prínosov umného využitia rozličných nástrojov i vplyvu možných ekonomických či politických rizík.

Publikácia je určená pre študentov ekonomických fakúlt i pre ekonómov pôsobiacich v hospodárskej, najmä finančnej praxi.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2003 Rozmer: 175×240 mm ISBN: 8089047564 Počet strán: 529 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách