🍂Jesenné knižné zľavy OK, TO BER!

Kniha Zákonník práce (2019) - Jozef Mihál

Zákonník práce (2019)

Príplatky, príspevky na rekreáciu

Jozef MihálKO&KA (2018)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
19,80€
Zľava 7%
18,41€

Komentár k Zákonníku práce pre rok 2019 je zameraný na ustanovenia a pojmy v Zákonníku práce a ďalších pracovnoprávnych predpisoch, o ktorých je v súčasnosti zrejme najväčšia diskusia.

A to sú témy ako cezhraničné vysielanie zamestnancov, či zamestnávanie cudzincov.

Od 1. mája 2018 sa zaviedli nové povinné príplatky, resp. mzdové zvýhodnenia a to za prácu v sobotu a v nedeľu. Súčasne sa zvýšili príplatky za prácu vo sviatok a za nočnú prácu. Od 1. januára 2019 a od 1. mája 2019 sa príplatky za prácu v sobotu, v nedeľu a za nočnú prácu budú zvyšovať opäť. Komentáru k príplatkom je venovaná osobitná rozsiahla kapitola.

Ďalšou novinkou o ktorú bude počas roka 2019 zrejme väčší záujem ako v roku 2018, sú tzv. trináste a štrnáste platy, resp. peňažné plnenia za prácu poskytované pri príležitosti letných dovoleniek a vianočných sviatkov. Zamestnávateľ ich môže ale nemusí zamestnancom vyplatiť. Atraktivita trinástych a štrnástych platov však vyplýva z daňových a odvodových zvýhodnení, ktoré sa dajú využiť. To všetko je však možné len pri splnení pomerne komplikovaných a náročných podmienok...

Úplnou novinkou roka 2019 sú rekreačné poukazy, respektíve povinnosť zamestnávateľa vyplatiť zamestnancom príspevok na rekreáciu. V komentári nájdete ako to funguje.

Kniha z pera skúseného lektora a poslanca NRSR Jozefa Mihála je ako obvykle napísaná ľudskou rečou s množstvom praktických príkladov.

Upozornenie autora:

Kniha bola napísaná ešte pred schválením definitívneho znenia novely, na čo upozorňujem v úvode knihy i v úvode príslušnej kapitoly. Preto nesedí text na str. 119 /... pracovný pomer trvá nepretržite najmenej jeden rok, ale v schválenom zákone je, že pracovný pomer trvá ku dňu začatia rekreácie nepretržite najmenej 24 mesiacov/.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2018 Rozmer: 148×210 mm ISBN: 9788097230678 Počet strán: 196 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách