🍂Jesenné knižné zľavy OK, TO BER!

Kniha Zaša: Príbeh výnimočného psa - Randi Barrow

Zaša: Príbeh výnimočného psa

Randi BarrowAlbatros (2019)

🍌 Odosielame o 5 dní.
12,99€
Zľava 7%
12,08€

Ďalší príbeh nehynúceho priateľstva výnimočného psa a odvážneho chlapca, ktoré prekoná aj tie najväčšie nástrahy

Keď sa dvanásťročnému Ivanovi v roku 1941 podarí s vypätím všetkých síl uniknúť spod nemeckej blokády Leningradu, verí, že nájde bezpečné útočisko na vidieku. No mestečko, do ktorého sa uchýli, čoskoro padne do rúk nacistickej armády. V chlapcovi sa zrodí odhodlanie pomôcť svojej krajine oslobodiť sa od nepriateľskej nadvlády a pridá sa k partizánom, skupinke miestnych obyvateľov tajne bojujúcich proti Nemcom. Po stretnutí s nacistickým dôstojníkom, majorom Axelom Rechtom, ktorý ho prinúti zabávať vojakov hrou na concertino, Ivan vycíti príležitosť pomôcť svojej partizánskej skupine.

Recht navyše vlastní dve rozkošné šteniatka nemeckého ovčiaka Zašu a Tora, ktoré plánuje vycvičiť proti Rusom. To však chlapec nemôže dopustiť a hoci vie, že major je veľmi nebezpečný a krutý, jedného dňa pozbiera všetku odvahu a šteniatka mu ukradne. Kým naokolo zúri vojna, Ivan robí všetko pre to, aby bol so psíkmi v bezpečí a mimo Rechtovho dosahu. No keď Zaša jedného dňa zmizne, musí sa rozhodnúť – má ju hľadať a riskovať všetko, za čo s partizánmi bojovali, alebo zachrániť seba a Tora?


Originálny názov: Finding Zasha Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Odporúčaný vek: 11+ Rozmer: 130×200 mm ISBN: 9788056611401 Počet strán: 408 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách