❄️Aktuálne knižné zľavy

Kniha Finančno ekonomická gramotnosť pre žiakov základných škol a osemročných gymnázií 2. časť - Dávid Vrtaňa, Karin Mikulášová

Finančno ekonomická gramotnosť pre žiakov základných škol a osemročných gymnázií 2. časť

pre žiakov základných škôl a osemročných gymnázií


🍌 Dodanie môže trvať viac ako dva týždne
11,90€
Zľava 7%
11,07€

Kniha obsahuje množstvo spracovaných tém z oblasti sporenia a investovania, finančného rozhodovania, výpočtu čistej mzdy, úverového riadenia, či poistenia. Je spracovaná prehľadne a doplnená rôznymi praktickými úlohami, ukážkami a príkladmi.
Aj napriek tomu, že sme čoraz viac pohltení množstvom informácií aj z finančného sveta, úroveň finančnej gramotnosti je stále v podmienkach Slovenskej republiky podpriemerná. V roku 2016 bol realizovaný prieskum Európskou komisiou, ktorý predkladá fakt, že Slováci málokedy porovnávajú viac ako dve rozličné ponuky od rôznych bánk predtým, ako si vyberú konkrétny bankový produkt. Z prieskumu vyplynulo, že viac ako polovica z celkového počtu (107 respondentov) si nevie vybrať výhodnejší z dvoch termínovaných vkladov. Obdobná situácia bola podľa portálu aj s pôžičkami, kedy tretina respondentov nevedela opísať, ako funguje hypotéka. Z tohto dôvodu vznikla II. časť úspešnej pomôcky pre žiakov a učiteľov s názvom Finančno – ekonomická gramotnosť pre žiakov základných škôl a osemročných gymnázií II. časť.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: 210×297 mm ISBN: 9788081860164 Počet strán: 23 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách