📚 Horúce knižné zľavy

Právo životného prostredia


🍎 Vypredané
7,70€

Právo životného prostredia je samostatným právnym odvetvím, ktoré je zaradené do súboru verejného práva a je predmetom štúdia na všetkých slovenských právnických fakultách.

Predkladaná učebnica podáva ucelený obraz predovšetkým o súčasnej platnej legislatíve zameranej na tvorbu a ochranu životného prostredia. Po obsahovej stránke sa autori v publikácii zamerali na najdôležitejšie, v praxi najfrekventovanejšie a legislatívne najrozpracovanejšie inštitúty práva životného prostredia (napr. starostlivosť o zdravé životné podmienky, ochrana prírody a krajiny, ochrana živočíchov a rastlín, poľnohospodárskeho pôdneho fondu, lesov, vôd, ovzdušia atď.). Dvadsať jeden kapitol je rozdelených na dve časti, t. j. všeobecnú a osobitnú.

Publikácia je určená nielen študentom právnických fakúlt, ale aj širokej odbornej verejnosti a praktikom, najmä však pracovníkom odborov, v ktorých sa právo životného prostredia uplatňuje.

Po obsahovej stránke sa autori v publikácii zamerali na najdôležitejšie, v praxi najfrekventovanejšie a legislatívne najrozpracovanejšie inštitúty práva životného prostredia (napr. starostlivosť o zdravé životné podmienky, ochrana prírody a krajiny, ochrana živočíchov a rastlín, poľnohospodárskeho pôdneho fondu, lesov, vôd, ovzdušia atď.). Dvadsať jeden kapitol je rozdelených na dve časti, t. j. všeobecnú a osobitnú.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2001 Rozmer: 150×210 mm ISBN: 8089047114 Počet strán: 254 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách