💡Aktualita! Bezpečne a expresne kuriérom od 2,97€ 🚚

Kniha Vnútorné predpisy v podvojnom účtovníctve podnikateľov - Anna Cenigová

Vnútorné predpisy v podvojnom účtovníctve podnikateľov

Návody na vypracovanie Dostáva sa Vám do rúk publikácia „Vnútorné predpisy v podvojnom účtovníctve podnikateľov“, ktorej...

Anna CenigováCeniga (2017)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
18,70€
Zľava 7%
17,39€

Návody na vypracovanie

Dostáva sa Vám do rúk publikácia „Vnútorné predpisy v podvojnom účtovníctve podnikateľov“, ktorej zámerom je priblížiť význam a funkciu vnútorných predpisov pre účtovníctvo. Vnútorné predpisy sú nevyhnutným doplnením právnych predpisov v účtovníctve a pre účtovnú jednotku sú záväznou normou, podľa ktorej postupuje pri vedení podvojného účtovníctva. Povinnosť vyhotovenia vnútorných predpisov sa vzťahuje na všetky účtovné jednotky bez ohľadu na ich začlenenie do veľkostnej skupiny, ak pre príslušný predpis spĺňajú obsahovú náplň. Vnútorný predpis musí vychádzať z vnútorných podmienok a požiadaviek účtovnej jednotky, jeho obsah musí byť konkrétny a jednoznačný, nemôže obsahovať alternatívne postupy. Taký vnútorný predpis, v ktorom sú zákonné ustanovenia citované aj s možnými alternatívami, neplní funkciu vnútorného predpisu.

Publikácia je zameraná iba na tie vnútorné predpisy, ktoré vyplývajú priamo alebo nepriamo zo zákona o účtovníctve alebo z postupov účtovania. Pre lepšie ozrejmenie jednotlivých vnútorných predpisov bola venovaná osobitá príprava, ktorá predchádza vyhotoveniu konkrétneho vnútorného predpisu a osobitne sú uvedené návrhy vzorov jednotlivých vnútorných predpisov, a to najmä so zameraním na ich obsah. Za účelom odlíšenia od ostatného textu, sú citované ustanovenia právnych predpisov, na ktoré nadväzuje vnútorný predpis, písané iným typom písma (kurzívou).

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 150×200 mm ISBN: 9788096994687 Počet strán: 216 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách