Nakúp do konca decembra a vyhraj zájazd na Bali!

Kniha Pracovné právo v malíčku (Pindrochová Mária) - Mária Pindrochová

Pracovné právo v malíčku (Pindrochová Mária)

Pracovné právo v malíčku je neoceniteľným nástrojom každého zamestnávateľa. Táto kniha je jedinečná tým, že je písaná...


🍌 Odosielame o 10 dní.
10,00€
Zľava 7%
9,30€

Pracovné právo v malíčku je neoceniteľným nástrojom každého zamestnávateľa. Táto kniha je jedinečná tým, že je písaná výsostne z perspektívy majiteľa a konateľa firmy. Je detailným prierezom celej problematiky zamestnávania, ktorá je prehľadne rozvrhnutá do trinástich kapitol. Medzi iným sa dozviete:

- Aký pracovnoprávny vzťah zvoliť medzi majiteľom a jeho firmou.
- Aké nároky vyplývajú zamestnávateľovi a zamestnancovi z rozličných druhov pracovného pomeru.
- Ako správne viesť výberové konanie, pracovný pohovor a zaškolenie, a ako v prípade nutnosti dávať výpoveď.
- Ako správne definovať záväzky a náhrady pri pracovnej ceste, hmotnej zodpovednosti, pracovných úrazoch, dovolenkách a práci nadčas.
- Ako zostaviť „nepriestrelný“ pracovný poriadok, ktorý pokrýva každú časť pracovného života a chráni zamestnanca i zamestnávateľa pred problémami.


Každá z tém je doplnená príkladmi a prípadovými štúdiami z autorkinej osobnej praxe, ktoré môžete okamžite aplikovať.

PROFIL AUTORA: Ing. MÁRIA PINDROCHOVÁ (*1962) je absolventkou Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach. Do roku 1990 pracovala vo VSS Košice, a.s., na oddelení metalurgického výskumu a vývoja. Od začiatku deväťdesiatych rokov sa venuje výhradne ekonomike malých, stredných a veľkých podnikov, podvojnému a mzdovému účtovníctvu, výberu ľudí, rozšírenej personalistike a pracovnému právu. Svoje skúsenosti zo súkromných firiem zúročila počas svojej desaťročnej praxe na Inšpektoráte práce, kde pôsobila ako inšpektor pre pracovnoprávne vzťahy. V súčasnosti opäť pôsobí v súkromnej sfére, vedie vzdelávacie semináre na tému pracovného práva a odovzdáva svoje skúsenosti ďalej.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2015 Rozmer: 150×210 mm ISBN: 9788097122386 Počet strán: 207 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách