Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Ošetrovateľský proces v geriatrickom ošetrovateľstve (Ľubica Poledníková) [SK] - Ľubica Poledníková,

Ošetrovateľský proces v geriatrickom ošetrovateľstve (Ľubica Poledníková) [SK]

Táto učebnica sa venuje problematike starostlivosti o seniorov, pričom zohľadňuje najnovšie trendy v geriatrii a v...


🍌 Odosielame o 7 dní.
10,00€
Zľava 7%
9,30€

Táto učebnica sa venuje problematike starostlivosti o seniorov, pričom zohľadňuje najnovšie trendy v geriatrii a v ošetrovateľstve. Pri jej koncipovaní sme vychádzali z koncepcie odboru ošetrovateľstva, z noriem ošetrovateľskej praxe a z ošetrovateľských princípov, predovšetkým z princípu holizmu a jeho uplatnenia v prístupe sestier k pacientom/klientom.
Základom pre spracovanie jednotlivých kapitol bola metóda ošetrovateľského procesu ako jednoduchý algoritmus odborného uvažovania sestry v akomkoľvek kontakte s chorým a zdravým človekom. Je to metóda orientovaná na uspokojovanie potrieb pacientov/klientov prostredníctvom systému krokov, ku ktorým patrí posudzovanie, diagnostika, plánovanie, realizácia a vyhodnotenie.
Obsah učebnice nie je vyčerpávajúci, predpokladá isté východiskové vedomosti z anatómie, fyziológie, geriatrie a klinickej propedeutiky, ako aj poznanie terapeutických postupov, ošetrovateľskej teórie a manažmentu ošetrovateľského procesu. Zároveň poskytuje priestor na kreativitu, analyticko-syntetické myslenie a primerané spojenie teórie a praxe.
Veríme, že učebnica bude prijatá pozitívne a s toleranciou a poslúži ako sprievodca ošetrovateľským procesom v geriatrickom ošetrovateľstve.
Ľubica Poledníková

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2013 Rozmer: 170×240 mm ISBN: 9788080634100 Počet strán: 223 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách