🔥 Horúca správa: Nový prípad Dominika Dána!

Vianočné prasiatko

J.K. RowlingIkar (2021)

🍎 Pripravujeme, vychádza 12. 10. 2021, sú však dostupné iné vydania

Vianočné prasiatko rozpráva dobrodružný príbeh o láske chlapca k jeho najcennejšej hračke. Dozvieme sa v ňom, čo všetko je ochotný podniknúť, aby svoju hračku našiel po tom, ako sa stratila. Jedná sa o samostatný príbeh, ktorý nesúvisí s predchádzajúcimi knihami J.K. Rowlingovej a je vhodný pre čitateľov od 8 rokov. Vianočné prasiatko je nádhernou detskou knihou od jednej z najväčších rozprávačiek sveta a zamiluje si ho celá rodina.

Jack veľmi ľúbi svoju hračku, plyšové prasiatko. Bolo vždy pri ňom, v dobrom aj v zlom. Až kým sa jeden Štedrý večer nestalo niečo hrozné – prasiatko sa stratilo. Štedrý večer je však noc zázrakov a stratených vecí, noc, keď všetko môže ožiť – dokonca aj hračky. A Jackova najnovšia hračka – Vianočné prasiatko (otravná náhrada za to stratené) – má odvážny plán. Spolu sa vydajú na čarovnú cestu, aby našli niečo stratené a zachránili najlepšieho priateľa, akého kedy Jack mal.

Vianočné prasiatko je Rowlingovej prvý detský román od čias Harryho Pottera. V minulom roku sa k mladým čitateľom vrátila s rozprávkou Ikabog, ktorá bola najskôr zverejnená zadarmo v online podobe a neskôr vyšla ako tlačená kniha s ilustráciami slovenských detí. Všetky autorské honoráre z jej vydania boli venované charitatívnej organizácii Volant a poskytnuté na pomoc zraniteľným skupinám postihnutým pandémiou Covid-19. Autorka sa teší na opätovné stretnutie s mladými čitateľmi prostredníctvom Vianočného prasiatka.

Originálny názov: The Christmas Pig Jazyk: slovenský Rok vydania: 2021 Odporúčaný vek: 8+ Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách