🔥 Letný výpredaj kníh = ZĽAVY do 83% 📚

Naša nemoc

Ponaučenia o slobode podľa nemocničného denníka


🌴 Posledný kus na sklade, posielame ihneď.
10,95€
Zľava 10%
9,86€

Timothy Snyder v reflexívnej eseji Naša nemoc, poskladanej z fragmentov jeho nemocničných zápiskov, prekračuje hranice svojho tradičného teritória histórie a politiky. Jeho témou je tentoraz aktuálna súčasnosť a bezprostrednou inšpiráciou vlastná skúsenosť s chorobou a životom v Európe a Amerike.
Tesne pred koncom roku 2019 ochorel a ocitol sa na pokraji smrti. V súvislosti s tým, čo prežil ako pacient s nesprávnou diagnózou a čakajúci celé hodiny na pohotovosti, rozvíja širšiu úvahu o tom, ako úzko súvisí naše zdravie s našou slobodou. Ak nemá byť zdravie ľudským právom, potom všetky ostatné práva a slobody strácajú zmysel.

Naša nemoc je razantnou kritikou komerčného zdravotníctva, čo sa prejavilo okrem iného aj na neschopnosti mnohých štátov – vrátane jeho rodných Spojených štátov – reagovať primerane na krízu v súvislosti so šírením koronavírusu.
Snyder ponúka bravúrnu analýzu opakujúceho sa zlyhávania zdravotnej starostlivosti, kde sa zabúda na konkrétneho človeka, degraduje autorita lekárov a nemyslí sa na budúcnosť.

Originálny názov: Our Malady. Lessons in Liberty from a Hospital Diary Rok vydania: 2020 ISBN: 9788081598494 Rozmer: 120×200 mm Počet strán: 160 Väzba: pevná s prebalom Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách