Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Zakázané ovocie najviac chutí (Kveta Slyšková) [SK] -

Zakázané ovocie najviac chutí (Kveta Slyšková) [SK]

Na výučbu etickej výchovy pre 2. stupeň ZŠ - didaktis - Jazyk: SK - Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá - 70 str. - ISBN: 80-891

Didaktis (0)

🍌 Odosielame o 7 dní.
7,47€
Zľava 7%
6,95€

Príbehy na vyučovanie etiky v 5. až 9. ročníku a na podporu výchovy vo vzdelávaní
Kniha autentických príbehov najmä zo školského prostredia, ktoré podáva učiteľka s dlhoročnou praxou na základe vlastných skúseností, prichádza na pomoc učiteľom etickej či občianskej výchovy. Príbehy sú podané tak, ako ich sama autorka so svojimi žiakmi prežila a v rôznych situáciách pomáhala nachádzať správne postoje, riešiť problémy v škole aj mimo nej. Kniha ukazuje, ako môže učiteľ pozitívne ovplyvniť osobnostný rozvoj žiaka – vnímavým, empatickým prístupom, pochopením aj konkrétnou pomocou. Pomáha pochopiť postoje a názory mladých a, naopak, pomáha žiakom vcítiť sa do pocitov a postojov učiteľa. Dôsledkom budovania vzťahu medzi učiteľom a žiakom na vzájomnom porozumení a dôvere je lepšie prijímanie školských poznatkov i to, že učiteľ sa stáva prirodzenou autoritou vo výchove k etickým hodnotám. Príbehy sú zoradené podľa tém učebných osnov 5. – 9. ročníka. Vhodnosť ich využitia na hodinách etiky autorka overila v praxi. Z jej skúseností vyplýva, že žiaci na príbehy aktívne reagujú predovšetkým preto, že sú im blízke – zaoberajú sa ich problémami, sú v nich vyjadrené ich túžby.
Za každým príbehom sú zaradené otázky a citáty na zamyslenie pre žiakov, napríklad ako by sa zachovali v danej situácii, či je správne riešiť situáciu opísaným spôsobom, na koho by sa obrátili v prípade podobného problému; otázky sú podnetmi na dialóg o ich názoroch a postojoch.
Kniha podporuje praktické osvojenie etickej výchovy a pomáha zvyšovať kvalitu obsahu vyučovania (nielen) tohto predmetu. Okrem učiteľov etiky a ich žiakov je zaujímavým a podnetným čítaním pre ostatných učiteľov, vychovávateľov a rodičov, keďže s problémami, ktoré sú tu opísané, sa bežne stretávajú.

Jazyk: slovenský Rozmer: 165×240 mm ISBN: 8089160190 Počet strán: 70 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách