🎄Kráľovské Vianoce: tipy na darčeky a súťaž o 50 € poukážky!🎁

Kniha Kvantové otázky - Ken Wilber

Kvantové otázky

Mystické spisy svetových fyzikov


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
9,99€
Zľava 7%
9,29€

Fyzika a mysticizmus, fyzika a mysticizmus. V posledných desaťročiach sa objavili doslova desiatky kníh napísaných fyzikmi, filozofmi, psychológmi a teológmi s cieľom opísať alebo objasniť mimoriadne spojenie medzi najtvrdšou vedou, fyzikou, a najjemnejším náboženstvom, mysticizmom. Niektorí z nich hovoria, že fyzika a mysticizmus rýchlo spejú k pozoruhodne podobnému pohľadu na svet. Iní vravia, že predstavujú komplementárne prístupy k tej istej skutočnosti. Skeptici zasa tvrdia, že nemajú spoločné vôbec nič a že ich metódy, ciele i výsledky sú diametrálne odlišné. Moderná fyzika bola v skutočnosti použitá tak na potvrdenie ako i na popretie determinizmu, slobodnej vôle, Boha, ducha, nesmrteľnosti, kauzality, predestinácie, budhizmu, hinduizmu, kresťanstva a taoizmu.

Zborník Kvantové otázky pripravený americkým integrálnym filozofom, Kenom Wilberom, prináša výber zo spisov ôsmich veľkých vedcov - Heisenberga, Schrodingera, Einsteina, de Broglieho, Jeansa, Plancka, Pauliho a Eddingtona - s cieľom adresovať niekoľko dôležitých otázok:

  • Nakoľko objavy modernej fyziky podporujú učenie starých mystikov?
  • Aký je vzájomný vzťah vedeckej metódy a kontemplačných techník?
  • Je medzi týmito odlišnými prístupmi k skúmaniu skutočnosti naozaj konflikt?

Súčasťou knihy je i úvodná kapitola, v ktorej Wilber svojimi odpoveďami na tieto otázky ukazuje možnosti vedúce k skutočnému zmiereniu vedy a náboženstva.

Originálny názov: Quantum Questions Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: 160×230 mm ISBN: 9788097328108 Počet strán: 219 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách