💡Aktualita! Bezpečne a expresne kuriérom od 2,97€ 🚚

Kniha Einstein - Walter Isaacson

Einstein

Jeho život a vesmír


🍌 Odosielame o 6 dní.
24,99€
Zľava 7%
23,24€

Žiadne iné dielo o Albertovi Einsteinovi nezachytáva život a osobnosť tohto génia tak komplexne ako Einsteinov životopis od Waltera Isaacsona, ktorému sa podarilo jedinečným spôsobom spojiť známe fakty s novými skutočnosťami, získanými z Einsteinových osobných, predtým nezverejnených písomností.
Isaacson vo svojej knihe opisuje Einsteinove presvedčenia aj pochybnosti, či už išlo o vedu, politiku, náboženstvo, spoločenské problémy alebo vzťahy – s priateľmi, učiteľmi, oponentmi, kolegami, synmi, manželkami a inými ženami. Okrem samotného Einsteina sa Isaacson venuje aj kľúčovým historickým udalostiam, na pozadí ktorých sa Einstein postupne menil z rebelského nonkonformistu a skoro až radikálneho pacifistu na konzervatívneho vedca.
Einsteinov životopis tak ponúka aj ďalšie zaujímavé príbehy: o zrode modernej fyziky, prerode Európy, migrácii vedcov, iniciatíve vytvoriť židovský štát či celosvetovom záujme kontrolovať výrobu zbraní.

Originálny názov: Einstein (His Life and Universe) Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: 155×225 mm ISBN: 9788081093777 Počet strán: 688 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách