Nová knižná akcia so zľavou až do 80%

Einstein

Jeho život a vesmír


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
24,99€
Zľava 31%
17,20€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Žiadne iné dielo o Albertovi Einsteinovi nezachytáva život a osobnosť tohto génia tak komplexne ako Einsteinov životopis od Waltera Isaacsona, ktorému sa podarilo jedinečným spôsobom spojiť známe fakty s novými skutočnosťami, získanými z Einsteinových osobných, predtým nezverejnených písomností.

Isaacson vo svojej knihe opisuje Einsteinove presvedčenia aj pochybnosti, či už išlo o vedu, politiku, náboženstvo, spoločenské problémy alebo vzťahy – s priateľmi, učiteľmi, oponentmi, kolegami, synmi, manželkami a inými ženami. Okrem samotného Einsteina sa Isaacson venuje aj kľúčovým historickým udalostiam, na pozadí ktorých sa Einstein postupne menil z rebelského nonkonformistu a skoro až radikálneho pacifistu na konzervatívneho vedca.
Einsteinov životopis tak ponúka aj ďalšie zaujímavé príbehy: o zrode modernej fyziky, prerode Európy, migrácii vedcov, iniciatíve vytvoriť židovský štát či celosvetovom záujme kontrolovať výrobu zbraní.

Recenzie a kritiky

Originálny názov: Einstein (His Life and Universe) Rok vydania: 2019 ISBN: 9788081093777 Rozmer: 155×225 mm Počet strán: 688 Väzba: pevná s prebalom Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách