Nová knižná akcia so zľavou až do 80%

Nekróza - prečítaná (bazár kníh)

opotrebovaný stav = prečítaná kniha môže mať zažltnuté strany alebo iné nedokonalosti


🌴 Posledný kus na sklade, posielame ihneď.
10,00€
Zľava 45%
5,50€

📚Nová za 7,40€ (Zľava 26%) Zobraziť novú knihu

Edmund Hlatký (1954) - doteraz vydal päť kníh: História vecí (1988, Cena Ivana Kraska za knižný debut roka), Jesenný opar (1999), Iní ľudia (2000), Sláva a tajomstvo (2001) a Abraka dabraka (2008).

Autor o svojom diele povedal: "Hrdina novely NEKRÓZA zažil pocit návratu do starých Abrahámových čias, keď ešte Biblia nebola stvárnená do textovej podoby. Je to čas šťastia, ktorý všetci hľadáme ako stratený Raj. Hľadáme tento Raj - v sebe i mimo seba - aj za cenu, že naším šťastím bude hoci aj umiernené utrpenie. Šťastie je pre nás mýtická krajina a mýtický čas. Šťastie na Zemi je však zanešvárené očakávaným momentom smrti, ktorý nás v istej etape života začne prenasledovať. Verím - ale je to len vec mojej osobnej viery - že pred definitívnym ustanovením Raja na Zemi vtrhlo do nášho sveta inkarnačné zlo. Negatívne sily sa usilujú, aby naše previnenie zostalo čiastočne nepotrestané a vina sa prenášala na ďalšie generácie, zasahovala ich nevinnosť."

Niekoľko mesiacov sa moja duša potĺkala v atmosfére Ramzesa II., v hystérii a panike starých medicinmanov, v temnom náboženskom fanatizme, ktorý sa mi skoncentroval do obrazu mumifikovaného faraóna a do podivného pojmu mumifikačný tepelný bod. Avšak v jedno piatkové ráno akoby v duši sveta, a teda aj v mojej došlo k zvratu. Bolo dvadsiateho siedmeho októbra dvetisícšesť a na nebi sa povaľovali strapaté tmavé suché oblaky, ktoré na mňa pôsobili ako morský príboj,trieštiaci sa o pobrežné skalisko na Strindbergovom obraze."


Rok vydania: 2013 Rozmer: 117×180 mm Počet strán: 199 Väzba: brožovaná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách