🍂 Jesenné knižné zľavy 🌬️ OK, TO BER! 📚

Klasická elektrodynamika

Kniha predstavuje konspekt prednášok z klasickej elektrodynamiky a je určená pre tých, ktorí majú základné vedomosti z...


🍌 Odosielame o 12 dní.
9,90€
Zľava 17%
8,22€

Kniha predstavuje konspekt prednášok z klasickej elektrodynamiky a je určená pre tých, ktorí majú základné vedomosti z oblasti elektriny a magnetizmu a taktiež matematickej analýzy, a ktorí by chceli získať ucelenejšiu a systematickú predstavu o teoretických základoch a matematických metódach klasickej elektrodynamiky.
Knihu je možné rozdeliť do štyroch základných častí. V prvej časti sú definované základné rovnice elektrodynamiky, pojednáva sa o vzťahu medzi ich diferenciálnym a integrálnym tvarom, definujú sa potenciály elektromagnetického poľa, študujú sa kalibračné transformácie a im zodpovedajúce dodatočné podmienky. Druhá časť pojednáva o relativisticky kovariantnej formulácii elektrodynamiky v terminológii Lorentzových transformácií. Tretia časť sa zaoberá prevažne elektro- a magnetostatikou. Riešenie zodpovedajúcich úloh je uvedené explicitne. Štvrtá časť pojednáva o samotnej dynamike. Zahŕňa analýzu problematiky, ku ktorej patrí všeobecné riešenie vlnovej rovnice, vyžarovanie ľubovoľne sa pohybujúcich nábojov a vyžarovanie lokalizovaných zdrojov.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2013 ISBN: 9788089284986 Rozmer: 165×235 mm Počet strán: 221 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách