❄️Veľké knižné upratovanie!

Apokalypsa nehrozí

Prečo nám škodí klimatický alarmizmus


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
25,90€
Zľava 20%
20,72€

Klimatické zmeny sa dejú, no neznamenajú koniec sveta. Nepatria dokonca ani k najvážnejším ekologickým problémom dneška.

Autor rozoberá v jednotlivých kapitolách problémy ochrany životného prostredia, dobre známe z médií. Usiluje sa o vecný prístup k problematike a vyhýba sa diskreditácii iných názorov. Alarmizmus podľa neho bráni vecnej analýze a v dôsledku toho aj efektívnemu riešeniu problémov. Ako zasvätený environmentalista má jasný názor na mierové využívanie jadrovej energie: bez CO2, s vysokou hustotou energie a mierou bezpečnosti. Práve preto sa zmenil z predchádzajúceho oponenta na jej obhajcu. Sám seba charakterizuje ako racionálneho environmentalistu, ktorého apokalyptický fanatizmus ekologických aktivistov inšpiroval, aby skúmal konkrétne dôsledky a motiváciu ich kampaní a hľadal vhodné alternatívy.

Kniha ponúka množstvo konkrétnych informácií a zaujímavých príkladov z celého sveta. Iba málo ľudí totiž vie, že ľudstvo nespôsobuje svoje „šieste masové vyhynutie“, Amazonský prales v skutočnosti nie sú „pľúca sveta“, za nebezpečné požiare v Austrálii a Kalifornii nemôže zmena klímy či to, že emisie uhlíka v najbohatších krajinách sveta od polovice 70-tych rokov klesajú. Vďaka týmto do značnej miery neznámym faktom o lesných požiaroch, plastovom odpade, vymieraní živočíšnych a rastlinných druhov, využívaní pôdy či výrobe energie, ktoré len ťažko nájdeme v známych verejnoprávnych médiách, a originálnemu prístupu skúseného ekológa má kniha šancu zaujať aj slovenských čitateľov a podnietiť tak kultivovanú diskusiu.

Originálny názov: Apocalypse Never Jazyk: slovenský Rok vydania: 2022 ISBN: 9788022211864 Rozmer: 147×229 mm Počet strán: 444 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách