❄️Aktuálne knižné zľavy

Hra STEM LAB Gearbox - 4 – stupňová manuálna prevodovka

STEM LAB Gearbox - 4 – stupňová manuálna prevodovka

UGEARS (2020)

🍌 Odosielame o 10 dní.
17,90€

Zostavte ho a objavte princíp fungovania prevodovky.

Experiment:

model je dodávaný s kódom QR pre študijného sprievodcu Pocket Model’s Guide s príbehom tvorby a návrhom mechanizmov, ako aj pútavými a zaujímavými úlohami.

Ponorte sa do Augmented Reality (AR), zistite, ako sa prevodovka používa v automobile, a komunikujte s ním prostredníctvom špecializovanej aplikácie Ugears.

Dozviete sa, ako prevodovka funguje

Prevodovka je štylizovaný vzdelávací model, interaktívny študijný sprievodca mechanizmom, ktorý slúži iba na osvojenie si základných a princípov práce. Mechanická prevodovka je reduktor, ktorý zaisťuje prevod rýchlosti a krútiaceho momentu z motora na hnacie kolesá. Po zostavení môžete experimentovať s manuálnou prevodovkou Ugears, postupne zvoliť I, II, III alebo spiatočku s kinematickým párom prevodových stupňov s rôznymi pomermi a otáčaním rukoväti ovládača v smere hodinových ručičiek môžete sledovať a ovládať rotáciu rýchlosť vačkového hriadeľa a hnacieho hriadeľa. V polohe „N“ – voľnobežné otáčky, v ktorej obidve ozubené kolesá spojky kĺbového hriadeľa zostávajú odpojené a bežia na voľnobežné otáčky; Prvý prevodový stupeň umožňuje, aby sa hriadeľ a ozubené kolesá otáčali s najnižšou rýchlosťou; druhý prevodový stupeň umožňuje otáčanie hnacieho hriadeľa spolu so zotrvačníkom s priemernou rýchlosťou a tretí prevodový stupeň umožňuje otáčanie hriadeľa a všetkých prevodových stupňov s najvyššou rýchlosťou. Zapnite spiatočku a uvidíte, ako sa prevodovka hnacej spojky pohybuje doľava smerom k prevodovému stupňu „R“ a ako s ním súvisí a prenáša otáčanie na usporiadanie nižšieho prevodového stupňa a poháňa hriadeľ a všetky prevody, aby sa otáčali dozadu.

Kedy a kto to vymyslel

Vynález prevodovky patrí slávnemu nemeckému inžinierovi Karlovi Benzovi.

Využitie

Prevodovka sa používa hlavne v automobilovom priemysle ako súčasť prevodového mechanizmu automobilu, ktorý prenáša krútiaci moment z hriadeľa motora na kolesá.

Mechanizmus prevodovky sa skladá z:
  • Páka radenia rýchlostí
  • Vodiaci hriadeľ s ozubenými spojkami
  • Ložisko spätného chodu naprázdno
  • Hnací hriadeľ
  • Rukoväť pohonuPočet dielov: 120 kusov
Veľkosť modelu: 130 x 100 x 110 mm
Veľkosť balenia: 205 x 188 x 63 mm

Obsahuje podrobný obrázkový návod na zostavenie


Rok vydania: 2020 Rozmer: 205×188 mm

Zaradené v kategóriách