❄️Veľké knižné upratovanie!

Green Magazine (leto 2020)

Prístup ľudí k ochrane planéty sa musí zmeniť


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
3,90€

Mnohé priemyselné a výrobné odvetvia zažívali niekoľko mesiacov nevídaný útlm. Po uvoľnení opatrení a vďaka návratu ľudí do bežného života sa takmer všetko vrátilo do normálu. Lenže podľa vedcov sa situácia ešte viac zhoršila. Z uverejnených údajov Národnej správy pre oceány a atmosféru vyplýva, že množstvo CO₂ vo vzduchu bolo najvyššie v ľudskej histórii.

Po opätovnom naštartovaní svetových ekonomík a masívnom spustení výroby dosiahli hodnoty oxidu uhličitého v ovzduší viac ako 417 častíc na milión.

Znečistené nie je len ovzdušie, ale aj oceány. Posledné analýzy vzoriek z morského dna pri pobreží Talianska ukázali, že na jednom metri štvorcovom sa nachádza až 1,9 milióna kusov mikroplastov. Preto je najvyšší čas zmeniť nielen naše správanie, ale tiež spôsob, akým budeme pristupovať k ochrane prírody a ekosystémov.

V aktuálnom vydaní časopisu Green Magazine sa dozviete, ako prebieha výskum globálneho otepľovania v Antarktíde. Slovenská vedkyňa Monika Mendelová strávila na zamrznutom kontinente štúdiom klimatických zmien jeden mesiac. Okrem toho si prečítate o najväčších novinkách z oblasti ekológie, udržateľnej mobility, stavebníctva a energetiky.


Jazyk: slovenský Rok vydania: 2020 Rozmer: 210×297 mm Počet strán: 86 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách