⛱️ S Dánom na leto: Nový Dominik Dán v predpredaji!

Kniha Zelené klamstvo - Kathrin Hartmann

Zelené klamstvo

Záchrana sveta ako výnosný obchodný model


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
12,95€
Zľava 21%
10,23€

Elektromobily šetrné k životnému prostrediu, udržateľné potraviny, oblečenie z recyklovaných plastov vylovených z mora. Hurá! Veľké spoločnosti nás ľahko presvedčia, že svet dokážeme zachrániť kupovaním správnych vecí. To je však rozsiahla a nebezpečná lož. Katharin Hartmannová, odborníčka na „greenwashing“, opisuje zavádzanie zákazníkov a ukazuje, ako sa môžeme proti tejto lži brániť.
Čím absurdnejšie zelené klamstvá sú, tým ľahšie im uveríme. Šíria sa už od osemdesiatych rokov a dnes sú populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Hartmannová prináša príklady z celého sveta, od veľkej ropnej spoločnosti, ktorá zamietla pod koberec najväčšiu haváriu v histórii, cez ničenie svetových pralesov kvôli sóji, hovädziemu dobytku a palmovému oleju, až po textilný priemysel. Ako ukazuje, greenwashing je nebezpečný tým, že ľudí nevedie k skutočnej zmene, a tým len prehlbuje krízu, v ktorej sme sa ocitli.

Originálny názov: Die grüne Lüge Jazyk: slovenský Rok vydania: 2020 Rozmer: 150×230 mm ISBN: 9788081598159 Počet strán: 192 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách