Nová krimi Dominika Dána v predpredaji!

Klimatická kríza


🍌 Dodanie môže trvať viac ako dva týždne
11,00€
Zľava 13%
9,57€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Klimatická kríza je treťou zbierkou edície, ktorú zostavuje umelecký kolektív APART, výskumné a umeleckého združenie Display a angažovaný mesačník Kapitál. Vo výbere piatich textov sa snaží nahliadať na problematiku klimatickej krízy z rôznych perspektív, či už vo vzťahu k jej mediálnej estetickej reprezentácii, nekropolitike a starostlivosti o divočinu, práci a kapitálu alebo psychoanalýze a etike.

Klimatickú krízu chápe tiež ako feministický problém. Aj keď sa všetky zaoberajú tým istým problémom, každý sa vydáva svojou vlastnou trajektóriou a vykresľuje inú časť mozaiky klimatickej krízy, v ktorej sa nachádzame. Čakajú vás texty T.J. Demosa, Critical Art Ensemble, Karmíny, Wendy Lynne Lee, Donny M. Orange. Edícia .txt prináša súbor prekladov významných svetových mysliteliek a mysliteľov, ako aj pôvodných slovenských či českých textov, ktoré promptne reagujú na najnovšie filozofické, kultúrne, umelecké a spoločenské fenomény.

Tieto eseje sa pohybujú na pomedzí akademického a umeleckého výskumu a angažovanej praxe aktívne sa zapájajú do spoločenskej debaty, exponujú problémy, ktoré ich trápia; ich hlas nie je tichý a rezignovaný, je výrazný a naliehavý. Práve pre tieto hlasy chce byť edícia .txt otvorenou platformou.

Recenzie a kritiky

Rok vydania: 2020 ISBN: 9788097156930 Rozmer: 115×175 mm Počet strán: 120 Väzba: brožovaná Štýl: politický, filozofickýJazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách