⛱️ S Dánom na leto: Nový Dominik Dán v predpredaji!

Blu-ray Rallye smrti (Blu-ray) - Paul W.S. Anderson

Rallye smrti (Blu-ray)

Death Race (2008) - r. Paul W.S. Anderson - h. Jason Statham, Ian McShane, Joan Allen, Max Ryan


🍌 Odosielame o 7 dní.
5,95€
Zľava 7%
5,53€

CZ:
: Bývalý motoristický šampión Jensen Ames (Statham) se představuje jako mistr přežití ve futuristické postindustriální pustině. Poté, co byl Ames nespravedlivě obviněn z vraždy své manželky a skončil ve vězení, je nucen utkat se s nejbrutálnějšími
vězni v zemi v krutém automobilovém závodě pořádaném vězeňskými dozorci, který je přímo vysílán televizí. Monstrózní auta, kulomety a srážky, při kterých křupají kosti. Nic z toho Amese nezastaví na jeho cestě za svobodou. Tento akcí nabitý výbušný film vás přiková do sedadel a nenechá vydechnout. Vítejte při sledování toho nejdrsnějšího sportu na Zemi... Vítejte na Rallye smrti.


SK:
Internetové stránky projektu Rallye smrti patria medzi najnavštevovanejšie. Beží na nich on-line prenos najbrutálnejších automobilových pretekov v histórii. Ich aktérmi sú „obyvatelia“ jednej z najťažších amerických väzníc. Pravidlá sú jednoduché – rýchlo, zbesilo a čo najbezohľadnejšie dôjsť do cieľa ako prvý. Stačí päťkrát vyhrať a miesto medaile vám dajú slobodu. Prehrať však väčšinou znamená zomrieť – v horiacom vraku auta, pod kolesami silnejšieho súpera alebo s guľkou v hlave. Strieľanie čímkoľvek je totiž behom pretekov povolené. Paul W.S. Anderson, režisér a producent drsných sérií Votrelec vs. Predator a Resident Evil, oprášil populárny thriller Death Race 2000, vtisol mu tempo 21. storočia a naviac pridal skoro už profesionálneho filmového šoféra Jasona Stathama (oba diely Kuriéra).
Posilňovňou vyrysovaný britský drsniak tu hrá Jensena Amesea, bývalého automobilového pretekára. Do basy sa dostal za vraždu, ktorú nespáchal. Bezškrupulóznej riaditeľke väznice (Joan Allen) je jasné, že jeho schopnosti nesmú v záujme sledovanosti zostať nevyužité, a tak mu ponúkne lákavú úlohu. Ukrytý v desivej maske by mal dublovať legendárneho pretekára Frankensteina, ktorý bol hlavným dôvodom toho, prečo bola Rallye smrti taká populárna. Posledné preteky mu boli bohužiaľ osudné, našťastie verejnosť to nevie, a tak môže do kolbišťa nastúpiť Frank, ktorého schopnosti by sa mohli aspoň priblížiť tým Frankensteinovým. Stačí vyhrať jedny preteky a Frank sa vráti na slobodu. Bude ale musieť dokázať viac, než len krútiť volantom a šliapať na plyn. Bude musieť zabíjať.
Anderson zasadil film do blízkej budúcnosti, do pochmúrnej atmosféry, v ktorej bujnie kriminalita, z väzenia sa stali zárobkové podniky a televízne alebo internetové reality shows musia byť čím ďalej vynaliezavejšie, aby si našli svojho diváka. „Jedna väznica prišla s nápadom na on-line vysielané preteky, v ktorých deväť novodobých gladiátorov závodí na život a na smrť v aréne, ktorú predstavuje pretekárska dráha na väzenskom dvore,“ hovorí Anderson. Pretekári používajú reálne modely áut „vylepšené“ o zbrane s devastujúcim účinkom pre súpera. Figurujú medzi nimi delá, guľomety rozličných ráží a tiež zásobníky plné kovových ježkov, ktoré je možné stisnutím jediného tlačidla nasypať na cestu. Smrtonosná pasca pre filmových pretekárov, ale tiež pre ich predstaviteľov, ktorí zhodne prehlasovali, že táto „autoškola“ bola bezkonkurenčne ich najdrsnejším zážitkom za volantom.

Herci: Jason Statham, Ian McShane, Jacob Vargas

Originálny názov: Death Race Jazyk: český 5.1, anglický 5.1 true-hd Rok vydania: 2008 Rozmer: 136×172 mm Katalógové číslo: 7282 Dĺžka: 111 Obal: DVD obal Titulky: české, anglické, portugalské

Zaradené v kategóriách