💡Aktualita! Bezpečne a expresne kuriérom od 2,97€ 🚚

Kniha Motivácia v edukačnom procese - Erich Petlák

Motivácia v edukačnom procese


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
9,90€
Zľava 5%
9,41€

Motivácia je súborom pohnútok, ktoré vyvolávajú aktivitu organizmu a určujú jej zameranie. Je to vnútorná hnacia sila, ktorá ženie k uspokojeniu nenaplnených potrieb. Hovorí sa, že dobrá motivácia je zárukou úspechu a vo vzťahu k edukácii, že „dobrá motivácia je polovica úspechu práce učiteľa a učenia sa žiaka“. Učitelia pracujú v rôznych školách, v triedach s rozličným počtom žiakov, so žiakmi s rôznym vzťahom k učeniu, s rôznymi osobnostnými danosťami či z rozličného rodinného prostredia. To všetko si vyžaduje odborný pedagogický, ale aj psychologický prístup k žiakom.

Kvalitné vzdelávanie je tak v mnohom podmienené aj dobre cielenou motivačnou činnosťou učiteľov, ktorá významne vplýva na efektívnosť edukačného procesu.
Skúsený a úspešný autor prof. PhDr. Erich Petlák, CSc., v publikácii prezentuje súčasné poznanie a prístupy k motivácii a edukácii, druhy motivácie a motivačné teórie a poukazuje najmä na problémové aspekty motivácie učiteľov i žiakov.

Publikácia je určená pedagogickým zamestnancom a odborným zamestnancom škôl a školských zariadení, manažmentu školy, zriaďovateľom škôl a školských zariadení a v neposlednom rade aj študentom pripravujúcim sa na učiteľské povolanie.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: 153×215 mm ISBN: 9788057101505 Počet strán: 104 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách