📚 Horúce knižné zľavy

Tatranský pozdrav / A Tatra greeting


🍌 Odosielame o 11 dní.
29,00€
Zľava 7%
26,97€

Monografia slovenského fotografa Vladimíra Koštiala, (1912-2001),výtvarníka, člena Slovenských výtvarných úmelcov. Kniha je prierezom jeho celoživotnej rôznorodej tvorby, obohatená zaujímavým a pútavo napísaným textom Mgr. Lukáša Bártla Ph.D.

Vladimír Koštial je pozapomenutou postavou dějin slovenské fotografie. Teměr celou svoji aktívni karieru pusobil v Tatranské Lomnici, kde za čtyřicet let horečnaté aktivity vytvoril jedinečné dílo dokumentujíci proměny zdejšího kraje a jeho obyvatel. Vytvořil tak stovky výtečných portretu, reportážnich záberu na hranici etnografického dokumentu, ale i reklamní fotografie a nespočet krajinných záberu. Predkladaná monografie prezentuje Koštialovo dílo v celé naznačené šíři. Lukáš Bartl

Autor textu : Lukáš Bártl (1982) vyštudoval dejiny umenia na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde následne deväť rokov pôsobil ako pedagóg. V súčasnosti vyučuje na Fakultě umění Ostravské univerzity v Ostrave a Seminár dejín umenia na Masarykově univerzitě v Brne. Špecializuje sa predovšetkým na dejiny českej fotografie 50. a 60. rokov minulého storočia a na umelcov takzvanej "poézie všedného dňa". Je autorom či spoluautorom rady publikácií a monografií (napr.: Dita Pepe, Miloš Budík, Karel Otto Hrubý, Adolf Rossi, Tereza Kabůrková, Iren Stehli, Michal Kalhous, Evžen Sobek) a kurátorom brnenskej Galerie Valchařská.

Jazyk: slovenský, anglický Rok vydania: 2019 Rozmer: 228×228 mm ISBN: 9788076090057 Počet strán: 281 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách