Bazár kníh za super ceny!

Okolo sveta 2

Putovanie po Hodvábnej ceste

Martin NavrátilUltimo Press (2020) • Séria Okolo sveta • 2. diel

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
18,60€

📚Prečítaná za 12,99€ Zobraziť v bazári kníh

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅Výhodné ceny ✅Bezpečný nákup

Tento titul si u nás môžete objednať ešte výhodnejšie v kolekcii s titulom Okolo sveta 1.

V poradí druhá kniha zo série Okolo sveta je nasiaknutá vôňami Orientu a Ďalekého východu. Martin nás prevedie po trasách legendárnej Hodvábnej cesty - od Konštantínopolu (dnešný Istanbul) cez celý Blízky východ, strednú Áziu až po tajomnú Čínu.

Ako sám hovorí: „Hodvábna cesta je unikát, ktorý ovplyvňoval nielen naše, ale aj svetové dejiny viac, než si myslíme. Aj preto som chcel spoznať ten spletenec všetkých národov, tradícií a zvykov. Chcel som sa ponoriť do histórie a hľadať skryté významy. Túžil som sa stať takým malým objaviteľom sám pre seba. Štrnásť rokov som si postupne odhrýzal z niekoľko tisíc kilometrov dlhej cesty. Putoval som z jednej krajiny do druhej, navštevoval mestá či dediny a hľadal stopy dávnej minulosti. To putovanie mi trvalo dlhšie než legendárnemu Marcovi Polovi, ale to mi nevadilo, lebo čím viac som objavoval, tým lepšie som spoznával ľudí, krajiny a zvyky. Žiadna cesta mi do života nedala toľko, ako táto."

Po titule Okolo sveta 1 na Vás čakajú ďalšie cestovateľské zážitky plné neoceniteľných skúseností z navštívených krajín.

Recenzie a kritiky

Rok vydania: 2020 ISBN: 9788097317553 Rozmer: 170×240 mm Počet strán: 256 Väzba: pevná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách