🎈 Osláv knižný festival zliav na Deň detí

Kniha Neviditeľné besy srdca - John Boyne

Neviditeľné besy srdca

John BoyneSlovart (2019)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
16,95€
Zľava 7%
15,76€

Írsky spisovateľ John Boyne je slovenskému čitateľovi známy najmä vďaka knihe Chlapec v pásikavom pyžame, podľa ktorej bol nakrútený aj úspešný film. V slovenčine vyšli aj jeho ďalšie romány pre deti Chlapec na vrchole hory, Noe na úteku či Úžasná cesta Barnabyho Brocketa okolo sveta.

Keď šestnásťročnú tehotnú Catherine Gogginovú vyženie farár z rodnej dediny, vyberie sa za novým životom do Dublinu. Keďže je sama a bez prostriedkov, neostáva jej iné, len zveriť narodené dieťa mníškam a dúfať, že mu nájdu vhodnú rodinu. Adoptívni rodičia pomenujú chlapca Cyril a správajú sa k nemu ako k cudziemu. Vďaka nim sa však neskôr stretne s Julianom Woodbeadom, ktorý mu načisto zmení život, lebo sa doňho zaľúbi. Tak sa niekedy v polovici minulého storočia začína strastiplná tragikomická odysea homosexuála v katolíckom Írsku, ktorá sa končí takmer až v súčasnosti.


Originálny názov: The Heart's Invisible Furies Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: 130×210 mm ISBN: 9788055636955 Počet strán: 576 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách