Najrýchlejšie vianočné darčeky + SÚŤAŽ!

Vianočná koleda TOP #6

Charles DickensTatran (2023)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
29,90€
Zľava 20%
23,92€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Najslávnejší vianočný príbeh s krásnymi ilustráciami Lisy Aisato.

Novela Vianočná koleda vyšla po prvý raz 19. decembra 1843. Prvé vydanie sa vypredalo v priebehu niekoľkých dní a Londýnčania hodiny stáli v nekonečných radoch, len aby si ju mohli vypočuť v podaní samotného Charlesa Dickensa. Čitatelia prijali nevšedný príbeh s nadšením a dodnes sa hovorí, že táto kniha vo viktoriánskej spoločnosti nanovo prebudila záujem o vianočné tradície vrátane koledovania a posielania sviatočných pozdravov. Zároveň v Spojenom kráľovstve vyvolala nečakanú vlnu dobročinnosti medzi bohatými priemyselníkmi, neslávne známymi ako „lúpežní baróni“.

Autor Charles Dickens dielo pôvodne zamýšľal ako kritiku kapitalistických vykorisťovateľov, dnes však patrí k vianočnej klasike. Vianočná koleda inšpirovala vznik mnohých divadelných hier a animovaných i hraných filmov a neprestajne oslovuje malých aj veľkých čitateľov na celom svete.

Príbeh rozpráva o starom Ebenezerovi Scroogeovi, ktorý miluje peniaze a nenávidí Vianoce. Vždy sedáva sám vo svojom veľkom chladnom dome a zlostne pozoruje rozsvietené okná okolitých domov, kde si ľudia v teplom kruhu rodín pochutnávajú na vianočnej hostine. Scrooge sa uloží do postele, ale akosi nedokáže zaspať. Vtom ho navštívia traja duchovia a jeden po druhom ho berú na poučné cesty, ktoré by chamtivcovi mali otvoriť oči. Scrooge zistí, že nič nie je také, ako si dovtedy myslel. Prehodnotí svoj životný postoj alebo ostane naďalej plný zloby a nenávisti?

Recenzie a kritiky

Originálny názov: A Christmas Carol Rok vydania: 2023 ISBN: 9788022214292 Rozmer: 240×270 mm Počet strán: 144 Väzba: pevná s prebalom Štýl: dobrodružný, napínavý, psychologický, mysteriózny, duchovnýJazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách