🏆 Zlaté glóbusové filmové dni práve odštartovali!

Kniha Odplata - John Grisham

Odplata

Ak neprehovorí, čaká ho poprava

John GrishamIkar (2019)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
14,90€
Zľava 7%
13,86€

Píše sa rok 1946. Vojnový hrdina a vážený farmár Pete Banning zastrelí rovnako rešpektovaného a obľúbeného metodistického kazateľa Dextera Bella. Napriek snahe rodinného právnika odmieta svoj čin vysvetliť. Naliehanie nezaberá, jeho reakcia je stále rovnaká: „Nemám čo povedať.“
Pete Banning patrí k veteránom, ktorí počas druhej svetovej vojny na Filipínach prežili neslávne známy Bataansky pochod smrti. Viac ako sedemdesiattisíc vojakov vtedy prinútili kráčať v horúčave celé dni bez jedla a vody, čo si vyžiadalo tisíce obetí. Ostatných čakalo niekoľkoročné peklo v japonskom zajateckom tábore.
Petov syn Joel sa s následkami otcovho mlčania nedokáže zmieriť a pátra po motíve nezmyselného činu. Napokon sa rozuzlenia dočká. A je viac než prekvapivé.

Autor sa v najnovšom románe vracia do fiktívneho mesta Clanton v okrese Ford, dejiska viacerých svojich diel – Kedy zabiť, Zoznam, Sudca, Mississippské poviedky, Platanový rad.

Originálny názov: The Reckoning Jazyk: slovenský Rok vydania: 2019 Rozmer: 125×205 mm ISBN: 9788055167893 Počet strán: 448 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách