🛍️ Najlacnejšie knihy so zľavou až 92 %

M&A na Slovensku

Právnický a daňový sprievodca


🍌 Odosielame o 14 dní.
19,00€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Ambíciou tejto knihy je ponúknuť slovenským čitateľom prvého sprievodcu právnymi aspektami M&A transakcií teda transakcií označovaných v slovenčine ako fúzie a akvizície, pri ktorých dochádza k zmene kontroly nad podnikateľskými jednotkami, ich spájaniu a rozdeľovaniu.
Ide o transakcie, ktoré sú bežnou súčasťou každej modernej trhovej ekonomiky a na Slovensku sa im venuje nemálo podnikateľov, právnikov, daňových a iných poradcov. Možno si pritom predstaviť rôznorodé transakcie od veľkých privatizácií štátnych podnikov až po predaj stredných a malých rodinných firiem. Komplexné pojednanie o právnych aspektoch týchto transakcií na Slovensku doposiaľ chýbalo.
Táto kniha sleduje hlavné aspekty štandardnej M&A transakcie od jej štruktúrovania cez predakvizičnú previerku (due diligence), podpis akvizičnej zmluvy, closing transakcie, dohodu o kúpnej cene a jej úpravy až po prípadné nároky z rôznych vád. Ďalej sa venuje súťažnoprávnemu schvaľovaniu koncentrácií, pracovnoprávnym aspektom, rizikám štátnej pomoci pri transakciách so štátom a daňovým aspektom M&A transakcií.

Rok vydania: 2019 ISBN: 9788089603701 Rozmer: 140×224 mm Počet strán: 232 Väzba: brožovaná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách