❄️Aktuálne knižné zľavy

Kniha Premeny tatranských osád - Ivan Bohuš st., Ivan Bohuš ml.

Premeny tatranských osád

Známy regionálny historik Ivan Bohuš a jeho syn, fotograf a publicista, zostavili zaujímavú knihu Premeny tatranských osád,...


🍎 Vypredané
12,00€

Známy regionálny historik Ivan Bohuš a jeho syn, fotograf a publicista, zostavili zaujímavú knihu Premeny tatranských osád, ktorá sleduje časť ľudských dejín pod južným úpätím Vysokých Tatier.

Publikácia čitateľa oboznamuje s osídľovaním Podtatranskej kotliny v najstarších dobách a približuje prvé kontakty ľudí s horskou krajinou, čo vyústilo od ich hospodárskeho využívania až po činnosti, ktorým dnes hovoríme turistika, šport a rekreácia.

Práve pre umožnenie a uľahčenie takýchto činností vznikali tatranské osady. Mali veľmi zaujímavé osudy, ktoré nemohli mnohokrát zmeniť ani ich majitelia, či správcovia, pretože bývali výrazne ovplyvnené aj udalosťami, ktoré zo sebou prinášali neraz pohnuté svetové dejiny.

Reprezentačná publikácia čitateľa pútavou formou prevedie tatranskými osadami v rôznych etapách vývoja od ich vzniku až po dnešok. Kniha zaujme aj bohatým obrazovým materiálom.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2008 Rozmer: 215×300 mm ISBN: 8096901760 Počet strán: 139 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách