Nová knižná akcia so zľavou až do 80%

Ostrov nekonečných lások

Cecilia, hlavná hrdinka románu Ostrov nekonečných lások, je do značnej miery autobiografická postava: takisto ako autorka...


🍎 Vypredané, sú však dostupné iné vydania
9,92€

📚Prečítaná za 5,46€ (Zľava 45%) Zobraziť v bazári kníh

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Cecilia, hlavná hrdinka románu Ostrov nekonečných lások, je do značnej miery autobiografická postava: takisto ako autorka vyštudovala v Havane anglický jazyk a literatúru a sklamaná pomermi vo vlasti emigrovala do USA. Cecilia žije na Miami, pracuje v redakcii novín a trápi ju osamelosť. Občas si zájde večer do baru, kde sa spriatelí s rovnako osamelou starou Amaliou, ktorá jej rozpráva zvláštne príbehy. Cecilia prežíva pohnuté osudy hrdinov týchto príbehov, netušiac, že s nimi bude mať niečo spoločné...
Pre svoje noviny má Cecilia napísať článok o záhadnom dome, ktorý sa už niekoľko ráz zjavil na rôznych miestach Miami. Usiluje sa získať o ňom informácie a stretáva sa s Kubánkami, ktoré sa venujú tradičnej mágií.
Vyhľadá aj svoju pratetu, sestru starej mamy Delfiny, ktorá bola jasnovidka a bežne sa rozprávala s duchmi. Aj prateta má niečo z tejto schopnosti. Cecilia sa od nej dozvie veľa o svojej rodine aj o sebe samej a nakoniec pochopí, za kým prišiel ten dom z Kuby a kto sú jeho obyvatelia. Zoznámi sa s príťažlivým Robertom, synom kubánskych emigrantov, prežije s ním románik a dúfa, že už nebude sama. Roberto sa však znova zapletie s predchádzajúcou priateľkou a Cecilia veľmi ťažko prežíva rozchod. Neverí veštbe jasnovidky, čo jej odporúčala počkať na ďalšieho muža, ktorého ešte len stretne, lebo to bude ten pravý. V tomto románe je však možné všetko a veštby sa plnia.

Magický román najúspešnejšej kubánskej spisovateľky Daíny Chavianovej, v súčasnosti žijúcej na Miami, bol napísaný z hlbokej lásky k vlasti. Lebo, ako sama autorka hovorí: "Krajina je ako obraz: z diaľky ho človek vidí lepšie." Veď neraz si až pri dlhšom pobyte v cudzine uvedomíme a precítime svoj vzťah k domovine.

Zámerom autorky tohto fascinujúceho príbehu o osudoch niekoľkých rodín, bolo upozorniť na prínos troch hlavných etník, z ktorých vznikol kubánsky národ: prisťahovalcov zo Španielska a Číny a otrokov dovezených z Afriky. Všetky tri etniká si priniesli z pôvodnej vlasti svoje kultúrne a náboženské tradície aj svoju mágiu. Takisto ako spolu tolerantne žili a miešali sa tieto tri rasy, rešpektovali a miešali sa aj ich bohovia, takže rodiny miešancov dodnes uctievajú viacero rôznorodých božstiev súčasne.

Príťažlivosť tohto diela je nielen v pútavo a dojemne opísaných zložitých osudoch postáv, ktorých súvislosť čitateľ pochopí až na poslednej strane, v autorkiných poetických a hlboko precítených opisoch, ale aj v niečom pre nášho čitateľa veľmi nezvyčajnom: reálny svet ľudí sa tu (na Kube) s úplnou samozrejmosťou prelína so svetom bájnych a jemnohmotných bytostí, ktoré sú prirodzenou súčasťou života protagonistov.

Recenzie a kritiky

Originálny názov: La Isla de los Amores Infinitos Rok vydania: 2008 ISBN: 8055116921 Rozmer: 155×240 mm Počet strán: 293 Väzba: pevná s prebalom Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách