Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Opustené dievčatko - Roxanne Veletzos

Opustené dievčatko


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
13,90€
Zľava 7%
12,93€

Rodinná sága inšpirovaná skutočným príbehom

Je rok 1941, Rumunsko sa stalo spojencom nacistického Nemecka a Židov v krajine prenasledujú. V mrazivý januárový večer sa na schodoch obytného domu objaví opustené dievčatko. Umiestnia ho v sirotinci, no zakrátko ho adoptuje majetná rodina, ktorá túži po dieťati. Natalia má bezstarostné detstvo, adoptívni rodičia ju zo všetkých síl chránia pred vojnou, ktorá zúri vôkol nich.
Po vojne sa k moci dostanú komunisti, ktorí Nataliinu novú rodinu pripravia o všetko, a tak roky dospievania trávi v bezútešnom svete za železnou oponou. Hrou na klavíri uniká pred krutou realitou a zaľúbi sa do otcovho dlhoročného priateľa Victora, ktorý po zmene režimu zastáva dôležitú funkciu. Jej rodičov označia za nepriateľov štátu, a hoci im Victor pomôže, vzápätí z ich životov zmizne na dlhých desať rokov. Po rokoch sa Natalia a Victor náhodne stretnú a zakrátko sa jej naskytne jedinečná možnosť opustiť krajinu a začať nový život v New Yorku. Ako sa rozhodne? Opustí svojich milovaných adoptívnych rodičov a Victora?

Originálny názov: The Girl They Left Behind Jazyk: slovenský Rok vydania: 2018 Rozmer: 145×215 mm ISBN: 9788081428289 Počet strán: 368 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách