🎬 Letný filmový FESTIVAL! Pozri si program zliav

Kniha Volali ma Grace - Margaret Atwood

Volali ma Grace


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
16,95€
Zľava 13%
14,75€

Kanadská spisovateľka Margaret Atwood v historickom románe Volali ma Grace spracovala prípad vraždy Thomasa Kinneara a jeho gazdinej Nancy Montgomeryovej, ku ktorej došlo v roku 1843 v Hornej Kanade. Zo zločinu obvinili a na trest smrti odsúdili dvoch služobníkov obetí: Grace Marksovú a Jamesa McDermotta. Neskôr však Grace udelili milosť a trest jej zmenili na doživotie.

Hoci sa autorka prísne drží faktov a nezmenila ani najmenší detail z vtedajšej tlače alebo z diel iných spisovateľov, ktorí sa o prípad zaujímali, príbeh obohatila fiktívnou postavou psychológa, ktorý má odborne zhodnotiť Gracein duševný stav a jej možnú vinu. Lekár sa zo všetkých síl snaží ostať nezaujatý a profesionálny, a pritom sa čoraz viac sa zaplieta do Graceinho príbehu.
Podľa románu nakrútili aj úspešný seriál.

Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom románov autorky Margret Atwoodovej, jej nezameniteľného štýlu písania a fanúšikom seriálu Alias Grace.


Originálny názov: Alias Grace Jazyk: slovenský Rok vydania: 2020 Rozmer: 145×230 mm ISBN: 9788055631844 Počet strán: 448 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách