🍂Jesenné knižné zľavy OK, TO BER!

Kniha Uspávanka - Jørgen Brekke

Uspávanka

Sľubnú mladú speváčku nájdu v lese brutálne zavraždenú s vyrezaným hrtanom. Vrah položil na jej telo starožitnú hraciu...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
12,95€
Zľava 7%
12,04€

Sľubnú mladú speváčku nájdu v lese brutálne zavraždenú s vyrezaným hrtanom. Vrah položil na jej telo starožitnú hraciu skrinku. Vyšetrovateľom sa vidí záhadná uspávanka, ktorú prehráva povedomá, nik ju však nevie zaradiť. Hlavný inšpektor trondheimskej polície Odd Singsaker, ktorý sa ešte stále zotavuje z operácie mozgu, začína vyšetrovať vraždu.
Singsaker sa prednedávnom oženil s Feliciou Stoneovou, americkou detektívkou, ktorú stretol pri vyšetrovaní prípadu sériového vraha. Obáva sa najhoršieho, keď náhle nahlásia ako nezvestné ďalšie mladé dievča s pekným hlasom. Trondheimská polícia je na stope zločinov, ktoré zrejme spája stará uspávanka. V osemnástom storočí ju napísal záhadný skladateľ Jon Blund. Táto uspávanka sľubuje poslucháčom najpokojnejší najsladší spánok. Čas plynie a zdá sa, že unikajúceho vraha nič nezastaví.
Jørgen Brekke aj v tomto príbehu naprieč priestorom a časom dokázal, že ako spisovateľ je vo vynikajúcej forme.


Recenzie:

„Ak začnete čítať Uspávanku, garantujem vám jedno: prebdené noci, kým ju nedočítate. “  Sandefjords Blad

„Druhá kniha býva pre väčšinu autorov problémom. Pre Brekkeho toto pravidlo neplatí.“  Aftenposten

„Elegantný a hlboko znepokojujúci príbeh.“ Tara


Ukážka textu z knihySekera zasvišťala vzduchom a zasiahla prsty pod stredným článkom. Najprv si uvedomil zvuk, až potom bolesť. Bolo to ako chrúmanie, prsty zachrúmali ako mrkva pod čepeľou maminho noža. Potom nasledoval nemý film. Oba prsty odleteli oblúkom od klátu a spadli na vlhkú podlahu garáže. Odskočili ako z gumy a ostali tam ležať. Až vtedy si uvedomil žeravé teplo sálajúce z ruky.
Zvonka začul otca.
„Keď prestaneš vymýšľať a konečne sa to pokúsiš zahrať, ako sa má, tak sa môžeš vrátiť do domu.“
Dvere na garáži sa otvorili.
Otec stál a zízal naňho. Najprv mu tvár zmeravela, vyzerala ako busta. Potom skríkol.
Otec pochopil.
Po výkriku nasledovalo ticho, vysoký muž stratil vedomie. Chlapec však pokojne stál a počúval, ako kvapky dopadajú na zem. Rytmicky ako údery do klávesov. Konečne z jeho prstov vychádzala hudba.
Prsty. Kvapky krvi. Podlaha.
Konečne sa tie strašné hodiny za klavírom skončili.

Originálny názov: Drømmeløs Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 150×210 mm ISBN: 9788081594977 Počet strán: 280 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách