🏆 Zlaté glóbusové filmové dni práve odštartovali!

Kniha Komu možno veriť - Simon Booker

Komu možno veriť

Morgan Vinová snívala o kariére veľkej novinárky, ale osud chcel inak. Na vysokej škole otehotnela a vychovala dcéru Lissu,...

Simon BookerIkar (2017)

🍌 Odosielame o 10 dní.
12,90€
Zľava 92%
1,00€

Morgan Vinová snívala o kariére veľkej novinárky, ale osud chcel inak. Na vysokej škole otehotnela a vychovala dcéru Lissu, ale manželstvo skrachovalo. Namiesto veľkej žurnalistiky sa teraz živí upratovaním domov zbohatlíkov a žije sama v plážovom bungalove. Osemnásťročná Lissa si lepšie rozumie s otcom a jeho extravagantnou partnerkou. Matku navštívi práve v čase, keď verejnosť ostro sleduje odvolací proces s Dannym Kilcannonom, matkinou detskou láskou. Usvedčili ho z vraždy jeho nevlastnej štrnásťročnej dcéry, čo Morgan považuje za justičný omyl a obetavo sa angažuje za jeho prepustenie. Súd napokon Dannyho oslobodí. Morgan potajomky dúfa v obnovenie starého romantického vzťahu a aj Lissa príťažlivému Dannymu začína dôverovať. Lenže o niekoľko dní krásne dievča bez stopy zmizne. Kto a najmä prečo má záujem na ututlaní zločinu? Majú spomienky z detstva aj po rokoch význam? Komu možno veriť? Boj o čas a dôveru sa začína.
Preložil Matúš Kyčina

Ukážka textu z knihyKomu máme veriť?
Oprela sa, ušúľala si cigaretu a vytočila dcérino číslo.
Ahoj, tu Lissa, nechajte mi odkaz.
Píp.
Prešla zoznam kontaktov a našla Dannyho. Len čo sa ozvalo zvonenie, uľavilo sa jej. Popustila uzdu predstavivosti. Niet sa čoho obávať. Danny zdvihne, Lissa zavolá a všetko bude dobré.
Zvonenie prestalo.
Zdravím, dovolali ste sa Dannymu. Viete, čo máte robiť.
Striasla ďalší nával nervozity a zložila. Jedným okom pozrela na stránku Postu. Z fotografie nad stĺpčekom na ňu žmurkol Rossiter, priamo spod nadpisu, o ktorom tušila, že jej nedá spať.
Komu máme veriť?

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 125×200 mm ISBN: 9788055154305 Počet strán: 360 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách