🍂Jesenné knižné zľavy OK, TO BER!

Kniha Nehľadaj ma - Gayle Forman

Nehľadaj ma

Ktorá žena by niekedy netúžila zbaliť sa, sadnúť na vlak a odviezť sa niekam, kde ju nikto nepozná a kde sa nebude musieť...

Gayle FormanIkar (2017)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
12,90€
Zľava 7%
12,00€

Ktorá žena by niekedy netúžila zbaliť sa, sadnúť na vlak a odviezť sa niekam, kde ju nikto nepozná a kde sa nebude musieť stále o niekoho starať? Ktorá žena by niekedy netúžila utiecť od všetkého a od všetkých? Aspoň na chvíľu...
Štyridsiatnička Maribeth Kleinová si v kolotoči pracovných a rodinných povinností ani neuvedomí, že prekonala infarkt. Pri vyšetrení sa zistí, že poškodenie je vážnejšie, než sa na prvý pohľad zdalo. Po náročnej operácii sa zotavuje doma, no ani tu sa jej nedarí opäť nadobudnúť stratené sily. A to je vážne! Domáce prostredie ju ubíja, manžel je priveľmi zaneprázdnený, dvojčatá si vyžadujú neustálu pozornosť. Všetci sa spoliehajú iba na ňu. A vtedy sa odhodlá urobiť niečo nepredstaviteľné: jednoducho si zbalí pár vecí a zmizne. Zrazu stretáva nových ľudí, nadväzuje nové priateľstvá, čo jej pomáha pozrieť sa na svoj život z inej perspektívy. Musí si rozmyslieť, ako ďalej. No čo ju to všetko bude stáť? Čo získa a čo stratí?
Preložila Zdenka Buntová

Ukážka textu z knihyBolo to prekvapujúco ľahké.
Do plátenného vaku nahádzala lieky a zopár vecí na prezlečenie, zbehla dolu a zastavila si taxík. Mobil a laptop nechala doma. Zrazu jej nepripadali dôležité. Jasonovi napísala mail. Ospravedlnenie? Vysvetlenie? Sama nevedela. Detaily mailu jej vyprchali z pamäti, ešte než nasadla do taxíka.
„Na Pensylvánsku stanicu,“ nakázala vodičovi. Do okamihu, keď jej tie slová vyšli z úst, netušila, kam pôjde.
O dvadsať minút bola na stanici. Cez ulicu zbadala pobočku svojej banky. Nejakú hotovosť si mohla vytiahnuť z bankomatu, no vošla do haly a opýtala sa ženy za okienkom, koľko môže vybrať zo sporiaceho účtu.
Vyšlo najavo, že dvadsaťpäťtisíc sa dá odniesť celkom ľahko.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2017 Rozmer: 132×205 mm ISBN: 9788055153636 Počet strán: 344 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách