Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Štatistické riadenie kvality (Milan Terek – Ľubica Hrnčiarová) - Milan Terek

Štatistické riadenie kvality (Milan Terek – Ľubica Hrnčiarová)

Autori podávajú nielen prehľad metód a nástrojov štatistického riadenia kvality, ale aj základy ich aplikácie vo výrobnej i...


🍎 Vypredané
16,43€

Autori podávajú nielen prehľad metód a nástrojov štatistického riadenia kvality, ale aj základy ich aplikácie vo výrobnej i nevýrobnej sfére, čo vhodne ilustrujú riešenými príkladmi. Značná časť publikácie je venovaná štatistickej regulácii procesu (rozličné typy regulačných diagramov a iné techniky regulácie). Predmetom ďalších kapitol sú možnosti analýzy spôsobilosti procesu, metódy štatistickej prebierky porovnávaním a meraním, ako aj viaceré procedúry štatistickej prebierky (využitie preberacích plánov so zúženým tolerančným poľom, reťazová výberová kontrola pre plynulú výrobu, zriedkavá výberová kontrola), uvádzajú sa aj možnosti zohľadnenia chýb v kontrolných procedúrach. Osobitný záujem vyvoláva prehľad princípov a metód navrhovania experimentov a možností ich využitia v riadení kvality, ako aj pomerne obsiahla analýza Taguchiho prínosu pre riadenie kvality.

Publikácia je určená najmä pre študentov ekonomických a technický disciplín so zameraním na aplikácie štatistických metód v hospodárskej a inžinierskej praxi, ale aj pre manažérov na všetkých úrovniach riadenia, zaujímajúcich sa o exaktné metódy riadenia kvality.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2004 Rozmer: neuvedený ISBN: 8089047971 Počet strán: 234 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách