Najrýchlejšie vianočné darčeky + SÚŤAŽ!

Zaslepenosť

Zatiaľ najlepšie hodnotený román nórskeho spisovateľa prichádza po dvojročnej prestávke, prvé dva mesiace po vydaní viedol...

Jorn Lier HorstPremedia (2015) • Séria William Wisting • Edícia Labyrint • 10. diel

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
14,95€
Zľava 10%
13,46€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Zatiaľ najlepšie hodnotený román nórskeho spisovateľa prichádza po dvojročnej prestávke, prvé dva mesiace po vydaní viedol nórsky rebríček najpredávanejších kníh.
Sofie Lundová sa spolu so svojou ročnou dcérkou nasťahuje do domu, ktorý zdedila po dedkovi, obávanom starom kriminálnikovi. Jediné, čo vo vyprázdnenej vile ostane, je zamknutý sejf v pivnici. To, čo sa v ňom nachádza, prekvapí nielen Sofie, ale aj larvických vyšetrovateľov. Netušená pozostalosť rozpúta lavínu udalostí a hlavný inšpektor William Wisting má náhle plné ruky práce nielen s nevyriešeným prípadom nezvestného taxikára, ale aj s vyšetrovaním vraha, ktorý zabil mladé dievča v cudzom okrsku.
Starnúci vyšetrovateľ pochybuje o svojich uzáveroch aj o zdanlivo nepriestrelných dôkazoch. Keď vycúva zo slepej uličky, aby sa na zločiny pozrel z iného uhla pohľadu, ocitá v neľahkej situácii: je nútený ísť proti vlastným kolegom, ak chce byť lojálny voči obetiam a predovšetkým voči pravde.


Recenzie
„Jørn Lier Horst je v skvelej kondícii, čo dokazuje jeho najnovší román Zaslepenosť - jeden z najlepších, aký sme od tohto bývalého policajta čítali.“
Svein Gjeruldsen, Tvedestrandsposten

„Klasický zločin v celej svojej kráse."
Eva Myklebust, Fædrelandsvennen

„Zásah do čierneho.“
Svend Einar Hansen, Østlands-posten


Ukážka textu z knihyWisting podišiel k oknu. Všetky mestá majú svoj pulz a osobnosť. Kristiansand naňho pôsobil ako tiché, takmer ospalé mesto, ale pod povrchom sa hýbali rôzne veci. Miera kriminality i tu stúpala, zločiny prekračovali hranice krajiny, boli brutálnejšie, komplexnejšie a organizovanejšie ako kedykoľvek predtým.
Za tých tridsaťdva rokov, čo bol policajtom, sa navyše zmenilo aj mentálne nastavenie spoločnosti. Predtým sa ľudia väčšinou prihlásili a povedali im, čo vedeli a videli. Teraz policajti stále častejšie narážali na múr mlčania. Ľudia boli vydesení. Nechceli sa do ničoho miešať, báli sa poskytnúť polícii informácie, navyše sa čoraz viac odcudzovali a nestarali sa natoľko, čo sa okolo nich deje.

Recenzie a kritiky

Originálny názov: Blindgang Rok vydania: 2015 ISBN: 9788081592904 Rozmer: 140×210 mm Počet strán: 312 Väzba: pevná s prebalom Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách