❄️Aktuálne knižné zľavy

Kniha Lahodne s Ellou - Ella Woodward, Ella Mills

Lahodne s Ellou

Najpredávanejšia kulinárska novinka z Veľkej Británie, ktorá zabodovala aj v USA Krásna kniha plná zdravých...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
17,90€
Zľava 7%
16,65€

Najpredávanejšia kulinárska novinka z Veľkej Británie, ktorá zabodovala aj v USA
Krásna kniha plná zdravých receptov
Lahodne s Ellou je názov jedinečnej kuchárskej knihy, ktorú na základe svojich vlastných skúseností napísala známa britská blogerka Ella Woodwardová. Jedinečnosť kuchárky nie je len v jedinečnom štýle a životnom príbehu autorky – radikálnou zmenou stravy sa jej podarilo vyliečiť z choroby, ktorú lekári označili za nevyliečiteľnú.
Ella prináša dobré a zaujímavé recepty, v ktorých používa netradičné a dávno zabudnuté suroviny. V našich obchodoch ich dostaneme, ale nevieme ich používať.
„Pred tromi rokmi som sa vydala na dobrodružnú púť za zdravým jedlom, ktorá mi zmenila nielen spôsob stravovania, ale aj celý život. Postupne som objavovala liečivú, blahodarnú silu rastlín a naučila som sa, že príprava chutných a zdravých jedál nemusí byť nudná či časovo náročná. Zistila som, že sa môžete fantasticky cítiť a rovnako aj vyzerať. Preto sa teším, že sa s vami môžem podeliť o viac než 100 prírodných receptov na rastlinnej báze, bez obsahu lepku alebo mliečnych produktov.“
Ella


RecenziaČitateľovi sa dostáva do rúk kniha pestrých, jednoduchých, rýchlo pripravených jedál z bežných aj menej známych surovín, ktoré sú bohatým zdrojom ochranných živín – vitamínov, minerálnych látok, vlákniny, fytonutrientov. Všetky tieto zložky sú biologicky aktívne, posilňujú imunitu a uplatňujú sa pri prevencii tzv. civilizačných ochorení.
Nie je to len zbierka receptov, je to krátky životný príbeh krásnej mladej študentky, ktorú vážne zdravotné problémy priviedli k zmene životného štýlu a najmä spôsobu výživy. Zistila, že pravou príčinou jej ťažkostí je doterajší spôsob stravovania. Základom jej jedálnička boli sladké polotovary, čokolády a zmrzliny. Zriekla sa ich a začala konzumovať obilniny, strukoviny, ovocie, zeleninu a orechy, jedlá dochucovala bylinkami. Zásadná zmena mala pozitívny efekt na jej zdravie a inšpirovala ju, aby zhrnula svoje poznatky a napísala knihu receptov, ktoré dnes tvoria základ jej stravy.
Autorka sa sama označuje za „bezlepkovú vegánku“. Svoj životný štýl nikomu nevnucuje, len poukazuje na jeho pozitívny efekt na základe vlastnej skúsenosti. Aj keď nie som zástanca extrémneho vegánskeho spôsobu výživy, kniha je rozhodne inšpiratívnym zdrojom zaujímavých receptov, ktoré by mohli obohatiť jedálny lístok každého bez ohľadu na tradičný či alternatívny spôsob výživy a prispieť tak k zdravotným benefitom.

MUDr. Alžbeta Béderová, CSc.
samostatný vedecký pracovník z odboru nutrícia

Originálny názov: Deliciously Ella Jazyk: slovenský Rok vydania: 2015 Rozmer: 180×239 mm ISBN: 9788022207416 Počet strán: 256 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách