🎬Najväčšie FILMOVÉ zľavy roka

Stratení nájdení

„Vstávaj, génius.“ Tak sa začína triler o šialenom pomstychtivom čitateľovi. Génius je John Rothstein, kultový autor, ktorý...

Stephen KingIkar (2015)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
14,90€
Zľava 7%
13,86€

„Vstávaj, génius.“
Tak sa začína triler o šialenom pomstychtivom čitateľovi. Génius je John Rothstein, kultový autor, ktorý vytvoril ešte kultovejšiu postavu – Jimmyho Golda –, no už desaťročia nevydal jedinú knihu. Morris Bellamy zúri, lebo rebel Jimmy Gold, Bellamyho literárny idol, sa v poslednom vydanom románe zapredal reklamnému biznisu. Preto Morris zabije Johna Rothsteina, ulúpi mu zo sejfu hotovosť, ale najmä získa najvzácnejší poklad, zápisníky, v ktorých je najmenej jeden ďalší, nevydaný román o Goldovi.
Morris korisť ukryje – a potom ho zavrú za celkom iný zločin.
Čas plynie a poklad objaví chlapec menom Pete Saubers, rovnako vášnivý mladý čitateľ. A teraz je Pete na úteku pred čoraz nebezpečnejším šialencom Morrisom, ktorého po tridsiatich piatich rokoch prepustili.
Trojica známa z trileru Pán Mercedes, bývalý policajt Bill Hodges, neurotická Holly Gibneyová a šikovný mladík Jerome Robinson, robí všetko pre to, aby Petovi pomohla. Ale postačí to?
Z anglického originálu Finders Keepers (Scribner, A Division of Simon & Schuster, New York 2015) preložila Marína Gálisová.

Ukážka textu z knihyMorris naložil poslednú várku zápisníkov do príručnej tašky a vycúval zo šatníka. Pri Rothsteinovom stole stál Curtis. Strhol si lyžiarsku masku, tak ako všetci. Tvár mal bledú ako papier a pod očami tmavé kruhy.
„Nemusel si ho zabiť. Ani si ho nemal zabiť. Nebolo to v pláne. Prečo si to urobil?“
Lebo som si pri tých jeho rečiach pripadal ako hlupák. Lebo vynadal mojej matke a to môžem len ja. Lebo mi povedal, že som decko. Lebo ho niekto musel potrestať za to, že z Jimmyho Golda spravil jedného z nich. A najmä preto, lebo keď má človek taký talent ako on, nemá právo schovávať ho pred svetom. Lenže Curtis by to nepochopil.
„Lebo keď je po ňom, jeho zápisníky sa dajú predať za viac.“

Originálny názov: Finders Keepers Jazyk: slovenský Rok vydania: 2015 ISBN: 9788055145211 Rozmer: 140×210 mm Počet strán: 512 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách