Nová krimi Dominika Dána v predpredaji!

Testy - testMONITOR - Matematika

Nové prepracované vydanie zbierky riešených príkladov usporiadaných do testov pre žiakov základných škôl (prípadne pre...

Didaktis (2014)

🌴 Posledný kus na sklade, posielame ihneď.
9,89€
Zľava 16%
8,31€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Nové prepracované vydanie zbierky riešených príkladov usporiadaných do testov pre žiakov základných škôl (prípadne pre kvartu a kvintu 8-ročných gymnázií) na preverenie a upevnenie vedomostí z matematiky. Mnohé úlohy a príklady boli vymenené či prepracované tak aby boli v súlade s učivom matematiky podľa súčasných požiadaviek ŠVP a taktiež vyhovovali kritériám Testovania 9.
TestMONITOR umožňuje žiakom vyskúšať si, ako by obstáli v celoplošnom testovaní, ktoré čaká všetkých žiakov v 9. ročníku ZŠ. Význam tohto testovania sa z roka na rok zvyšuje, keďže jeho výsledky mnohé stredné školy zohľadňujú pri prijímaní žiakov.
Prostredníctvom 11 modelových testov – každý s 30 úlohami – si žiak detailne preskúša nielen znalosti z aritmetiky, algebry a geometrie, ale zároveň má možnosť zlepšovať schopnosť využiť svoje poznatky aj pri riešení úloh:
- Rozmanitá štruktúra úloh umožňuje dôkladne si precvičiť celé učivo.
- Všetky úlohy majú v druhej časti knižky vypracované riešenia, pri náročnejších úlohách sú uvedené podrobnejšie riešenia a vysvetlenia, napríklad ako zostaviť rovnicu v slovných príkladoch.
- Množstvo úloh je z bežného života, čo priamo podporuje využitie matematických poznatkov v praktických situáciách.
- Časť príkladov je vyriešená viacerými, niekedy aj netradičnými postupmi riešenia, čo podporuje premýšľanie a spájanie poznatkov.
Kniha obsahuje dva typy úloh (otvorené a uzavreté): úlohy, v ktorých treba vypracovať riešenie a úlohy, v ktorých treba správnu odpoveď vybrať z daných možností.
Dvojfarebný dizajn prispieva k ľahšej čitateľnosti a prehľadnosti. Farebné odlíšenie často pomáha lepšie pochopiť súvislosti medzi jednotlivými krokmi riešenia.

Recenzie a kritiky

Rok vydania: 2014 ISBN: 9788081660061 Rozmer: 170×240 mm Počet strán: 112 Väzba: brožovaná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách