Nové októbrové knižné zľavy sú TU!

Mýtus normálnosti

Trauma, choroba a uzdravenie v toxickej kultúre


🍌 Predobjednávka, vychádza 23. 10. 2023
24,99€
Zľava 21%
19,74€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Prelomový prieskum príčin chorôb, ostrá kritika toho, ako naša spoločnosť plodí choroby, a cesta k zdraviu a uzdraveniu od uznávaného autora knihy V ríši hladných duchov.

V tejto revolučnej knihe kanadský renomovaný lekár Gabor Maté výstižne rozoberá vzostup chronických chorôb a všeobecne zlý zdravotný stav ľudí v západných krajinách, ktoré sa hrdia svojimi systémami zdravotnej starostlivosti. A nejde iba o choroby tela – alarmujúco rastú aj psychické ochorenia. Čo je teda skutočne „normálne“, pokiaľ ide o zdravie?

Za štyri desaťročia lekárskych skúseností prišiel Dr. Maté na to, že prevládajúce chápanie „normálneho“ je nesprávne, lebo neberie do úvahy rolu, ktorú vo vývoji choroby zohráva trauma – pred narodením, v detstve aj v následnom živote. Napriek svojej vyspelosti západná medicína nelieči človeka v jeho celistvosti, lebo ignoruje, ako dnešná kultúra stresuje telo, zaťažuje imunitný systém a podkopáva emocionálnu rovnováhu. Choroba je potom prirodzeným následkom života, v ktorom nás prostredie núti stále viac sa vzďaľovať od svojho skutočného ja.

Kniha Mýtus normálnosti, ktorú Dr. Maté napísal spolu so svojím synom Danielom, je jeho doteraz najambicióznejšou a najnaliehavejšou výpoveďou o stave ľudského zdravia a jeho perspektívach. Zároveň je súcitným sprievodcom zdravím, ktorý na mnohých príbehoch dokazuje, že skutočné uzdravenie je možné, ak sme ochotní vrátiť sa k svojmu autentickému ja.

Recenzie a kritiky

Originálny názov: The Myth of Normal Rok vydania: 2023 ISBN: 9788081094538 Rozmer: 155×225 mm Počet strán: 448 Väzba: pevná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách