Júlová knižná akcia!

MemoRandom

David Sarac je agent štokholmskej polície a na starosti má informátorov. Jeho prácou je získavať vysoko utajené zdroje a...


🍎 Vypredané, sú však dostupné iné vydania
13,90€

📚Prečítaná za 7,65€ Zobraziť v bazári kníh

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅Výhodné ceny ✅Bezpečný nákup

David Sarac je agent štokholmskej polície a na starosti má informátorov. Jeho prácou je získavať vysoko utajené zdroje a dohliadať na ne. Manipulácia, úplatky a vyhrážky sú uňho bežnou praxou, ale kým prináša výsledky, nikto sa ho nič nepýta.
Po ťažkej autonehode David stratí pamäť. Príde tak aj o kontrolu nad rozvinutou sieťou vlastných podvodov a klamstiev. Zrazu sa sám stáva žiadanou korisťou pre tých, ktorí sa chcú dostať k jeho tajomstvám. Musí ochrániť sám seba aj svoje zdroje, preto potrebuje obnoviť kontakty s informátorom Janusom, človekom, ktorý sa nachádza na vrchole zločineckej hierarchie a pracuje pre políciu v hlbokom utajení. Mnoho ľudí na oboch stranách zákona je ochotných ísť aj cez mŕtvoly, len aby odhalili Janusovu pravú identitu. Alebo azda aby ju chránili?

Zo švédskeho originálu MemoRandom (Alfabeta Bokförlag AB, Stockholm 2012) preložila Katarína Kovácsová.

Ukážka textu z knihyAutom otrasie krátky náraz. Ledva si to všimol. Útlm je takmer zavŕšený a on je v úplnom bezvedomí. Oslobodený od bolesti, strachu a zmätku. Jediné, čo ešte zostalo, je vzdorovitý signál v jeho utýranom mozgu. Elektrický impulz na ceste medzi dvoma nervovými bunkami, ktoré sa odmietajú vzdať, kým nedokončia svoje poslanie.
Presne predtým, ako auto narazí do betónovej zátarasy, sekundu predtým, ako sa z vozidla s jasne definovanými hranami stane groteskná hromada železného šrotu, sa dostaví impulz. V jednom krištáľovo jasnom okamihu si spomína na všetko.
Prečo sa nachádza v aute. O čo tu ide.
Tvár, meno, miesta, sumy.
Dôvod, prečo všetci, každý jeden z nich musí umrieť.
Všetci pre jeden dôvod. Pre tajomstvo...
Telo mu zaplaví obrovský pocit úľavy. A následne obavy.
Volá sa David Sarac. Je policajt. A urobil niečo neospravedlniteľné.

Recenzie a kritiky

Originálny názov: MemoRandom Rok vydania: 2015 ISBN: 9788055141718 Rozmer: 130×220 mm Počet strán: 400 Väzba: brožovaná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách