Najrýchlejšie vianočné darčeky + SÚŤAŽ!

Zdivočená farma

Návrat divokej prírody na britskú farmu

Isabella TreeBajkal (2022)

🌴 Posledný kus na sklade, posielame ihneď.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
19,90€
Zľava 17%
16,60€

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

V roku 2000 si Isabella Tree a jej manžel Charlie Burrell boli nútení priznať, že intenzívne vedené poľnohospodárstvo na ich farme Knepp v západnom Sussexe je ekonomicky neudržateľné. Na pokraji bankrotu sa odhodlali pre radikálny krok a zverili svojich 1400 hektárov panstva späť do rúk prírode.

Vďaka minimálnym ľudským zásahom a stádam voľne sa pasúcich zvierat, ktoré sú hnacou silou pri obnovovaní biotopov, ich „zdivočená farma“ dnes prekypuje životom. Ani nie 20 rokov po začatí experimentu sa panstvo Knepp stalo útočiskom pre mnoho vzácnych živočíšnych a rastlinných druhov a jeho celková biodiverzita prudko vzrástla.

Ich projekt je inšpirujúcim príkladom ochrany prírody, pretože ukazuje, ako sa môže podariť, s prírodou vo vedení, obnoviť pôdu aj divoký život v dramaticky krátkom čase.

Kniha Zdivočená farma je sčasti pútavými memoármi, sčasti fascinujúcim opisom európskej krajinnej histórie a ekológie, ale predovšetkým inšpirujúcim príbehom plným nádeje.

Recenzie a kritiky

Originálny názov: Wilding Rok vydania: 2022 ISBN: 9788099975270 Rozmer: 135×205 mm Počet strán: 424 Väzba: pevná s prebalom Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách