📚 Aktuálne knižné zľavy

Kniha Historické mestá na Slovensku - Viera Dvořáková, Daniel Kollár, Jana Oršulová

Historické mestá na Slovensku

Kniha približuje históriu a pamiatky 34 slovenských miest, zoradených podľa abecedy. Pri každom meste je najprv opísaná jeho...


🍌 Odosielame o 4 dni.
34,90€
Zľava 7%
32,46€

Kniha približuje históriu a pamiatky 34 slovenských miest, zoradených podľa abecedy. Pri každom meste je najprv opísaná jeho geografická poloha, vývoj názvu a najstaršie písomné správy o meste. Nasleduje vývoj historickej štruktúry mesta, jeho urbanizmus, teda sídelný vývoj, ako aj vývoj mestskej správy a mestských práv.
Veľmi zaujímavou časťou je opis historických a pamätných udalostí či spomienka na významné osobnosti kultúrneho a spoločenského života mesta. Čitateľsky nemenej pútavou je časť o historických pamiatkach a dôležitých objektoch.
Súčasťou textu je aj heraldická charakteristika vzniku a vývoja mestského erbu, resp. erbu vyššieho územného celku, prípadne erbov mestských častí spolu s ich vyobrazením. Na margu čitateľ nájde zaujímavosti, legendy či vybrané literárne príbehy o meste. Publikácia je bohato ilustrovaná fotografiami, ktoré priblížia charakter mesta.
Kniha je určená širokej verejnosti, milovníkom našej kultúry, ako aj všetkým, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii našich miest.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2012 Rozmer: 215×275 mm ISBN: 9788055604947 Počet strán: 352 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách