📚 Knižná akcia každý mesiac

Čarodejnice

Toto je pravdepodobne prvý "detský horor" vôbec (ak sem nerátame, povedzme... Červenú čiapočku).V príbehu malého chlapca,...

Roald DahlEnigma (2012)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
9,20€
Zľava 10%
8,28€

Toto je pravdepodobne prvý "detský horor" vôbec (ak sem nerátame, povedzme... Červenú čiapočku).
V príbehu malého chlapca, ktorého čarodejnice premenia na myš, zažijete scény, pri ktorých tuhne krv v žilách, no i množstvo komických situácií. Koniec príbehu je prekvapujúci. Vzťah babičky a vnuka, začarovaného do zvieracej podoby, vás určite dojme a azda vám i trochu pomôže v hľadaní odpovede na otázku, čo je v ľudskom živote dôležité a čo nie.
Za tento neodolateľne originálny príbeh, ktorý bol i sfilmovaný, získal Roald Dahl

Ukážka textu z knihy


Čarodejnice z rozprávok nosia smiešne čierne klobúky, čierne plášte a lietajú na metle.
Toto ale nie je rozprávka. Tento príbeh je o n a o z a j s t n ý c h č a r o d e j n i c i a c h.
Poviem vám to najdôležitejšie, čo by ste mali vedieť o n a o z a j s t n ý c h č a r o d e j n i c i a c h. Pozorne počúvajte a navždy si zapamätajte to, čo nasleduje.
N a o z a j s t n é č a r o d e j n i c e sa obliekajú do normálnych šiat a vyzerajú celkom ako ostatné ženy. Bývajú v normálnych domoch a mávajú úplne n o r m á l n e z a m e s t n a n ia.
Preto je také ťažké ich rozoznať.
N a o z a j s t n é č a r o d e j n i c e nenávidia deti zúrivou neprekonateľnou nenávisťou, ktorá je zúrivejšia a neprekonateľnejšia ako tá najzúrivejšia a naj- neprekonateľnejšia nenávisť, akú si viete predstaviť.
N a o z a j s t n á č a r o d e j n i c a sa chce za každú cenu zbaviť detí vo vlastnom okolí. Trávi všetok svoj čas vymýšľaním všakovakých úkladov a nástrah proti nim. Jej vášňou je odstraňovať ich pekne jedno po druhom. Celý deň len na to myslí. Dokonca i vtedy, keď pracuje ako pokladníčka v obchodnom dome, ako korešpondentka u podnikateľa alebo sa rozváža v nádherných autách (môže robiť ktorúkoľvek z týchto vecí), jej myseľ sa zaoberá vymýšľaním, plánovaním, spriadaním, snovaním, chystaním, kutením a kuchtením tých najkrvilačnejších vražedných úkladov.
"Ktoré dieťa," víri jej ustavične hlavou, "ktoré dieťa si tentoraz vyhliadnem a odpracem?"
Z odpratávania detí má n a o z a j s t n á č a r o d e j n i c a taký pôžitok, ako keď vy spratávate misu jahôd so šľahačkou.
Uspokojí sa s odprataním jedného decka týždenne. Ak sa jej to nepodarí, je mrzutá.
Jedno decko týždenne je päťdesiatdva za rok.
Nech zmizne rýchlo každý detský nepodarok.
Také je heslo všetkých čarodejníc.

Originálny názov: The Witches Rok vydania: 2012 Odporúčaný vek: 7+ ISBN: 9788081330070 Rozmer: 140×215 mm Počet strán: 204 Väzba: pevná Štýl: napínavýJazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách