👑 Kráľovské knižné leto = Veľké zľavy

Gaspipe

Anthony Casso, ktorý po otcovi zdedil prezývku „Gaspipe“ čiže „Rúrka“, bos smutne známeho luccheseovského klanu z New Yorku,...

Philip CarloIkar (2012)

🍎 Vypredané
12,90€

Anthony Casso, ktorý po otcovi zdedil prezývku „Gaspipe“ čiže „Rúrka“, bos smutne známeho luccheseovského klanu z New Yorku, bol priam predurčený na život v mafii. Jeho nos na peniaze – dômyselné plány únosov nákladných áut, bankové lúpeže a dovoz ohromného množstva drog do New Yorku – mu pomohol šplhať sa po rebríčku organizovaného zločinu. Mafián zodpovedný za aspoň päťdesiat vrážd žil na vysokej nohe, mal krásnu ženu a toľko peňazí, že nevedel, čo s nimi. Keď ho roku 1994 konečne chytili, stal sa tým, čo v živote najviac nenávidel – donášačom. Kniha Gaspipe – Spoveď mafiánskeho bossa je šokujúci príbeh Anthonyho Cassa od krvavej roztržky s Johnom Gottim cez spoluprácu s „mafiánskymi policajtmi“ až po Prípad okná, ktorý predznamenal koniec vtedajšej newyorskej mafie. Tento exkluzívny pohľad do podsvetia odkrýva fungovanie mafie v New Yorku od jej začiatkov až do dnešného dňa. Anthony „Rúrka“ Casso bol superhviezdou newyorskej mafie zodpovednou za viac ako päťdesiat vrážd. V súčasnosti si odpykáva trinásť doživotných trestov vo federálnej väznici v Colorade. Novinárovi a autorovi bestsellerov Philipovi Carlovi poskytol najdôvernejšie a najosobnejšie spomienky na svet Cosy nostry. Spisovateľovi sa podarilo preniknúť do myslenia jedného z najprefíkanejších a najbrutálnejších mafiánskych bosov v dejinách kriminalistiky. V knihe odhaľuje šokujúce podrobnosti o zločinoch a zločincoch, ktorí sa dostali na titulné strany novín. Z anglického originálu Gaspipe. Confessions of a Mafia Boss (HarperCollins Publisher, New York 2009) preložila Ivana Musilová.

Ukážka textu z knihy

Z ľavej strany sa k nemu opatrne blížil plymouth. Vpredu sedeli dvaja meraví muži. Boli to newyorskí detektívi, podplatení policajti na Cassovej výplatnej listine, obaja chladnokrvní vrahovia. Vymenili si pár slov a Casso si vzal ich auto. Chcel sa čo najrýchlejšie dostať na miesto, kde sa bude konať mučenie, chcel tam preletieť rýchlosťou tristo kilometrov za hodinu, ale išiel pomaly, ako sa na profesionála patrí. Dával si pozor, aby neporušil pravidlá cestnej premávky, svaly mal napäté, srdce mu búšilo a adrenalín pomaly prenikal svalnatým telom. Došiel ku konšpiračnému domu, zatiahol auto do garáže a otvoril kufor.
Ležal tam veľký plavovlasý muž, zviazaný ako vianočná morka. Mal pevne spútané zápästia a členky, ústa zalepené páskou. Keď zbadal Cassa, takmer mu vyskočili oči z lebky ako v groteske. Zdalo sa, že Casso oplýva nadľudskou silou. Schmatol muža za spútané zápästia a členky a bez námahy ho zdvihol z kufra auta.
Zrazu celkom zabudol na starostlivo naplánovaný scenár bolestivého týrania. Ovládli ho primitívne, pudové emócie. So zvieracou zúrivosťou kopal a mlátil nepriateľa, muža, ktorý sa takmer stal jeho vrahom.

Originálny názov: Gaspipe. Confessions of a Mafia Boss Jazyk: slovenský Rok vydania: 2012 Rozmer: 125×200 mm ISBN: 9788055127255 Počet strán: 336 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách